Kolejny transfer Wisły Kraków. Brzęczek zbroi klub przed 1. ligą

Wisła Kraków jest bliska pozyskania Bartosza Jarocha - informuje Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl. "Biała Gwiazda" kompletuje kadrę na rozgrywki Fortuna 1. Ligi, która rusza w połowie lipca.

Po spadku do I ligi Wisłę Kraków czeka spora rewolucja kadrowa. Do tej pory "Biała Gwiazda" ogłosiła jedynie, że jej trenerem pozostanie Jerzy Brzęczek, a także poinformowała o odejściu kilku swoich zawodników.

Zobacz wideo Wisła Kraków na spadku straciła nawet 20 mln złotych. Może ją czekać krach

"Biała Gwiazda" dokonuje również transferów do klubu. Wiadomo już, że pod Wawel wrócił dobrze znany z występów w krakowskim zespole Vullnet Basha. Do Wisły trafił również obrońca rezerw Lecha Poznań, Jakub Niewiadomski. To oczywiście nie koniec wzmocnień, bo liczba piłkarzy, która opuści Wisłę, będzie dosyć duża.

Wisła Kraków sprowadzi obrońcę Resovii Rzeszów?

W mediach ruszyła już giełda nazwisk kolejnych piłkarzy, którzy mogą zagrać przy Reymonta. Jeden z nich, według informacji podanych przez Tomasza Włodarczyka, jest już blisko podpisania kontraktu z Wisłą. Chodzi o Bartosza Jarocha, 27-letniego prawego obrońcę Resovii Rzeszów.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jaroch w Rzeszowie występuje od stycznia 2021 roku, kiedy dołączył do tego zespołu z Podbeskidzia Bielsko-Biała. W barwach Resovii w tym czasie zagrał w 48 spotkaniach, w których zdobył 6 bramek i zanotował 2 asysty. Dobrze radził sobie również w Bielsku-Białej, gdzie grał od 2015 roku. Zanotował nawet kilka występów w ekstraklasie. Łącznie dla Podbeskidzia zagrał w 94 meczach. Strzelił 11 goli i dołożył do tego osiem asyst. Jest wychowankiem Polonii Przemyśl.

W Wiśle Kraków aktualnie rywalizowałby o miejsce w składzie z Konradem Gruszkowskim i Dawidem Szotem. Ale niewykluczone, że kiedy rozgrywki się zaczną, to obu w Krakowie nie będzie. Pierwszy z nich być może zostanie wytransferowany, żeby podratować budżet klubu. Natomiast drugi z nich nie zachwyca formą. Dlatego więc wiślacy zdecydowali się na transfer kolejnego prawego obrońcy.

Wisła Kraków rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 13 czerwca. Rozgrywki zaczną się w weekend 16-17 lipca. Pierwszym rywalem "Białej Gwiazdy" będzie Sandecja Nowy Sącz.  

Więcej o: