Oficjalnie: Pierwsze transfery Wisły Kraków. Wzmocnienia w walce o ekstraklasę

Vullnet Basha i Jakub Niewiadomski zostali nowymi zawodnikami Wisły Kraków. To pierwsze letnie wzmocnienia drużyny Jerzego Brzęczka przed rywalizacją w I lidze.

Po spadku do I ligi Wisłę Kraków czeka spora rewolucja kadrowa. Do tej pory "Biała Gwiazda" ogłosiła jedynie, że jej trenerem pozostanie Jerzy Brzęczek, a także poinformowała o odejściu kilku swoich ważnych zawodników.

Zobacz wideo Grosicki zdradza plany na przyszłość. "Jestem po pierwszych rozmowach"

Drużynę spadkowicza opuścili już Georgij Citaiszwili (powrót z wypożyczenia do Dynama Kijów), Matej Hanousek (powrót z wypożyczenia do Sparty Praga), Elvis Manu, Jan Kliment (Viktoria Pilzno), Marko Poletanović (Zagłębie Lubin) oraz Maciej Sadlok, a to pewnie nie wszystko.

Obrońca Lecha piłkarzem Wisły. Zastąpi Hanouska

W piątek po południu Wisła Kraków wreszcie poinformowała także o swoich pierwszych transferach do klubu. Jako pierwszy dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia podpisał z "Białą Gwiazdą" Jakub Niewiadomski, 20-letni lewy obrońca Lecha Poznań, który jednak w pierwszym zespole wystąpił tylko raz - w meczu Pucharu Polski ze Zniczem Pruszków (3:2) w listopadzie 2020 roku. 

Niewiadomski grał przede wszystkim w drugoligowych rezerwach Lecha Poznań, a cały rok 2021 spędził na wypożyczeniu w GKS Jastrzębie, w barwach którego rozegrał 24 spotkania na poziomie I ligi. W Krakowie najpewniej będzie miał za zadanie zastąpić Mateja Hanouska, który powrócił do Sparty Praga po zakończeniu wypożyczenia.

Więcej o: