Raków ma następcę Marka Papszuna! I to nie jest Polak

Według informacji "Przeglądu Sportowego" właściciel Rakowa Częstochowa Michał Świerczewski miał rozmawiać z ewentualnym następcą Marka Papszuna, Aleksiejem Szpilewskim już wiosną tego roku.

Kilka dni temu Bartłomiej Kubiak na Sport.pl informował o tym, że Legia zamierza rozbić bank, aby sprowadzić do klubu Marka Papszuna. Mistrzowie Polski proponują szkoleniowcowi Rakowa zarobki miesięczne na poziomie 220-250 tys. zł, co oznacza około trzy mln zł w skali roku. Gdyby te warunki zostały spełnione, to byłby to rekordowy kontrakt dla trenera w Ekstraklasie. Najnowsze doniesienia od Interii każą sugerować, że Legia nie zamierza negocjować z Rakowem ws. pozyskania Marka Papszuna już w styczniu.

Zobacz wideo Tak Lewandowski rozpoczął kampanię o kolejną Złotą Piłkę. "To jest gra o coś więcej"

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:3Wielki powrót trenera do ekstraklasy? "Żelazny faworyt"

Marek Papszun był gościem ostatniego wydania Ligi+ Extra w Canal+ Sport. Szkoleniowiec Rakowa Częstochowa odniósł się do informacji o ofercie z Legii Warszawa. Papszun nie odpowiedział jednoznacznie. "Jestem trochę w środku tego wszystkiego, jako szkoleniowiec mam dużo do powiedzenia, ale nie w momencie ważnego kontraktu z klubem. Na dziś jestem umówiony z Michałem Świerczewskim, że dam mu do końca roku odpowiedź ws. swojej przyszłości. Mam propozycję przedłużenia umowy z Rakowem i klub jest zdeterminowany do dalszej współpracy. Wierzę, że oba duże polskie zespoły będą ze sobą współpracowały" - powiedział.

Aleksiej Szpilewski zastąpi Papszuna w Rakowie? "Od jakiegoś czasu przygotowywali się"

"Przegląd Sportowy" ujawnił nowe informacje związane z Aleksiejem Szpilewskim, który miałby zastąpić Papszuna w Rakowie. "W Rakowie od jakiegoś czasu przygotowywali się na możliwe odejście trenera Marka Papszuna. Z tego powodu właściciel Rakowa Michał Świerczewski spotkał się wiosną z Aleksiejem Szpilewskim" - czytamy.

Joao PedroCudowna przewrotka w Serie A. "Maszynka do strzelania goli" [WIDEO]

Kilka tygodni temu białoruski trener był na trybunach stadionu Rakowa i oglądał spotkanie ze Śląskiem Wrocław. Szpilewski w przeszłości pracował jako trener w Niemczech w młodzieżowych zespołach VfB Stuttgart i RB Lipsk. Potem pełnił funkcję trenera w Dynamie Brześć, Kajracie Ałmaty i Erzgebirge Aue.

Obecny kontrakt Papszuna z Rakowem jest ważny tylko do końca czerwca 2022 roku. Wcześniej "Przegląd Sportowy" podawał, że innym kandydatem na szkoleniowca Rakowa jest były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.

Więcej o: