Lech Poznań znów zwycięski! Pięć goli i wielkie emocje

Pięć goli strzelono w meczu Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin. W pierwszym starciu Macieja Skorży z byłym szkoleniowcem Lecha - Dariuszem Żurawiem - to ten pierwszy wyszedł zwycięską ręką. Lider ekstraklasy wygrał na wyjeździe 3:2.

Lech Poznań mógłby wygrywać znacznie wyżej, co najmniej 5:2, gdyby tylko piłkarze Macieja Skorży wykorzystali wszystkie sytuacje strzeleckie. Zagłębie Lubin może jednak powiedzieć o odrobinie szczęścia, choć końcowy wynik nie jest dobrą informacją dla gospodarzy. Zagłębie przegrało 2:3 i wciąż znajduje się w dolnej części tabeli ekstraklasy

Lech Poznań zaczął strzelanie już w 8. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Barry'ego Douglasa bramkę zdobył Antonio Milic. Wynik spotkania na 2:0 podwyższył Joao Amaral. To wszystkie bramki, jakie padły w pierwszej połowie meczu, nie można jednak zapomnieć o znakomitej szansie Ba Louy, którego strzał wylądował na spojeniu słupka z poprzeczką.

Lech Poznań liderem ekstraklasy! W meczu z Zagłębiem nie brakowało nerwów, choć zwycięstwo mogło być wyższe

Druga połowa to z kolei koncert Zagłębia Lubin. Gospodarze prowadzeni przez Dariusza Żurawia - byłego trenera Lecha Poznań - przeszli do ofensywy i nawiązali kontakt w 49. minucie. Wtedy gola po asyście Żubrowskiego strzelił Kamil Kruk. Radość nie trwała jednak długo, bo trzy minuty później na 3:1 dla Lecha podwyższył Jakub Kamiński. Zagłębie znów musiało odrabiać dwubramkową stratę. Ataki ofensywne opłaciły się w 60. minucie. Lorenco Simić strzelił wtedy gola na 3:2.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Obie drużyny nie przestały atakować do ostatniego gwizdka sędziego. Zagłębie Lubin znacznie bardziej otworzyło się na kontrataki przeciwnika przez zaawansowane akcje ofensywne. W 80. minucie Lech Poznań miał świetną okazję do podwyższenia wyniku, piłkę na piątym metrze otrzymał Mikalel Ishak. Kapitan zespołu zamiast wykończyć akcję, strzelił w słupek. Między 80. a 90. minutą goście mieli jeszcze swoje szanse, jednak strzały były niecelne, oddane z pozycji spalonej lub bronione przez bramkarza.

SC Freiburg w meczu z Borussią Moenchengladbach. Źródło: https://twitter.com/scfreiburg/status/1467534450053500929/photo/2Niewiarygodny początek meczu w Bundeslidze! 24. minuta i już było 5:0! [WIDEO]

Lech Poznań odniósł ważne zwycięstwo, które pozwoliło mu zachować 1. miejsce w ekstraklasie oraz utrzymać przewagę trzech punktów nad drugą Pogonią Szczecin. Zagłębie Lubin natomiast znajduje się na 14. miejscu w tabeli. Podkreślmy, że to już 11 zwycięstwo drużyny Skorży w tym sezonie. Lech Poznań jest jedynym klubem w ekstraklasie, który przegrał tylko jeden mecz w bieżących rozgrywkach.