Nowe informacje ws. przyszłości Papszuna. "Porozumienie już zostało zawarte"

"To porozumienie już zostało zawarte. Na Papszuna, a także na jego sztab czeka gotowy kontrakt, który trzeba tylko podpisać. Co ważne, trener Papszun ma mieć zagwarantowaną pełną autonomię w zespole mistrza Polski i wpływ na całą strukturę klubu" - donosi "Super Express", według którego przejście trenera Rakowa Częstochowa do Legii jest już tylko kwestią czasu.

Legia Warszawa jest w największym kryzysie od lat. Mistrzowie Polski przegrali siedem ligowych meczów z rzędu (to pierwsza taka seria od 1936 r.) i zajmują 17 miejsce, będąc w strefie spadkowej. Prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski chciałby zatrudnić nowego trenera, Marka Papszuna, który osiąga obecnie świetne wyniki z Rakowem Częstochowa.

Zobacz wideo Legenda Legii jednoznacznie: Jest winny chaosu. "To nie jest katastrofa. To skandal"

Paulo Sousa i Jan TomaszewskiJan Tomaszewski domaga się zmiany selekcjonera. Wskazał dwóch kandydatów

- Chcemy się porozumieć z Markiem Papszunem i jego sztabem. Jeśli nie będzie możliwe zatrudnienie go zimą, to jesteśmy gotowi poczekać do końca sezonu. Wierzę też, że dołączenie trenera Papszuna będzie dla Legii Warszawa bardzo pozytywną zmianą a on sam będzie potrafił wykorzystać w pełni potencjał naszego klubu, który ma dzisiaj warunki do rozwoju na poziomie czołowych europejskich marek. Wszyscy chcemy oglądać warszawską drużynę atakującą, grającą widowiskowo, wygrywającą i dominującą ekstraklasę, co naturalnie daje szansę na dobre mecze w europejskich pucharach. Chcę rozwijać klub z trenerem, dla którego etos ciężkiej pracy w połączeniu z pełnym profesjonalizmem jest credo zawodu trenerskiego. Pozytywne, choć nie jest obilgatoryjne, jest to, że trener Papszun jest z Warszawy i rozumie, czym jest Legia dla Warszawy i dla kibiców, rozumie jaka jest atmosfera na każdym stadionie w Polsce, gdy tylko podjeżdża nasz klubowy autokar"- powiedział Mioduski.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Później prezesowi Legii odpowiedział właściciel Rakowa, Michał Świerczewski, który zrobi wszystko, aby Papszun został w klubie z Częstochowy przynajmniej do lata 2022 roku. - Dariusz Mioduski mówi dużo o kulturze i współpracy między klubami, ale jego pewne zachowania świadczą o tym, że chyba nie wie, o czym mówi - komentuje słowa Mioduskiego właściciel Rakowa. - Nie zakładam takiej opcji, że trener Papszun odejdzie od nas zimą. Tym bardziej że wszystkie karty wciąż są w naszych rękach. Przynajmniej do lata - dodał Michał Świerczewski. 

Kolejna asysta Przemysława FrankowskiegoReprezentant Polski się nie zatrzymuje. Kolejny świetny mecz. "Śmierdzi piłką"

Legia sprowadzi Papszuna już zimą? "To porozumienie już zostało zawarte"

Teraz nowe informacje na temat Papszuna przekazał "Super Express". Według gazety w sprawie trenera możliwy jest zwrot akcji, w wyniku którego mógłby przejść do Legii już zimą! "To porozumienie już zostało zawarte. Na Papszuna, a także na jego sztab czeka gotowy kontrakt, który trzeba tylko podpisać. Co ważne, trener Papszun ma mieć zagwarantowaną pełną autonomię w zespole mistrza Polski i wpływ na całą strukturę klubu" - poinformowała gazeta.

"Co więcej, jak się dowiedzieliśmy, trener Papszun już dziś interesuje się każdym piłkarzem Legii, co oznacza, że przygotowuje się do nowej pracy. W Warszawie bardzo chcą, żeby szkoleniowiec dołączył do drużyny już zimą, dlatego czekają na decyzję Rakowa Częstochowa" - czytamy dalej.

Kontrakt Papszuna z Rakowem wygasa wraz z końcem sezonu. W sobotę klub z Częstochowy zmierzy się z Zagłębiem Lubin.

Więcej o: