Radomiak Radom wygrywa 5. mecz ligowy z rzędu! Wystarczył gol w 6. minucie

Radomiak Radom wygrał 1:0 z Wisłą Kraków po bramce Karola Angielskiego z rzutu karnego. Dla beniaminka to już piąte zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu zespół Dariusza Banasika awansował na 4. miejsce w ligowej tabeli.

Wisła Kraków nie radzi sobie najlepiej. Przed meczem z Radomiakiem w czterech ostatnich spotkaniach wygrali tylko jedno - w derbach Krakowa z Cracovią. W pozostałych trzech spotkaniach nie zdołali zdobyć nawet punktu. Z kolei Radomiak to rewelacyjna obecnego sezonu ekstraklasy. Beniaminek przed meczem z Wisłą plasował się na 5. miejscu w tabeli, nadal mogąc myśleć o nawiązaniu walki z ligową czołówką, co przed sezonem wydawało się niemożliwe.

Mecz z Wisłą zaczął się doskonale dla piłkarzy Dariusza Banasika. Już w 6. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu na Karolu Angielski, który sam podszedł do piłki i pokonał Biegańskiego z 11. metra. Swoje okazje na wyrównanie przed przerwą zmarnowali Kliment, Skvarka i El Mahdioui.

Więcej o polskiej ekstraklasie przeczytasz także na Gazeta.pl

Radomiak Radom wygrywa piąty mecz ligowy z rzędu!

Radomiak miał tuż po przerwie swoje okazje na podwyższenie wyniku, jednak Leandro w najlepszej z nich trafił jedynie w słupek. Ostatecznie żadna z drużyn nie była w stanie zmienić wyniku, choć swoje sytuacje w doliczonym czasie mieli piłkarze obydwu zespołów. Najpierw Kliment został zatrzymany przez Majchrowicza, a po chwili Cele trafił w poprzeczkę. Tym samym Radomiak wygrał już piąty mecz ligowy z rzędu!

Dla piłkarzy Radomiaka zwycięstwo nad Wisłą Kraków oznacza awans w ligowej tabeli. Piłkarze Dariusza Banasika są już na 4. pozycji, tracąc jedynie jeden punkt do Pogoni Szczecin, która w sobotę w hicie kolejki zmierzy się z Lechią Gdańsk. Wisła Kraków znajduje się aktualnie na 14. pozycji, mając sześć punktów przewagi nad strefą spadkową, którą otwiera Warta Poznań.