Lewandowski dostał informację od "France Football". Niemcy już wiedzą

Robert Lewandowski będzie na podium plebiscytu "Złotej Piłki". Taką informację podali dziennikarze "Bilda".

Coraz bliżej gali "France Football", podczas której wręczona zostanie Złota Piłka dla najlepszego piłkarza na świecie w 2021 roku. Wielką szansę na nagrodę ma Robert Lewandowski. Polak przypomniał o sobie w meczu z Dynamem Kijów, gdzie zdobył przepiękną bramkę. Lewandowski może zostać pierwszym Polakiem, który sięgnie po tę nagrodę.

Zobacz wideo Borek: Ktoś próbuje to Lewandowskiemu wmówić. To jest absurd

Radomiak Radom wygrywa 5. mecz ligowy z rzędu! Wystarczył gol w 6. minucieRadomiak Radom wygrywa 5. mecz ligowy z rzędu! Wystarczył gol w 6. minucie

Lewandowski tak jak Boniek i Deyna

Gala "Złotej Piłki" rozpocznie się w poniedziałek 29 listopada o godzinie 20 w paryskim Theatre du Chatelet. Wiadomo już, że Robert Lewandowski będzie na podium głosowania. Poinformowali o tym dziennikarze "Bilda" Christian Falk i Tobi Altschaeffl w podcaście "Bayern Insider". Według ich doniesień Polak otrzymał informację "France Football", że będzie w najlepszej trójce plebiscytu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Oznacza to, że Lewandowski osiągnie najlepsze miejsce w tym plebiscycie w karierze. Dotychczas najwyżej był w 2015 roku, kiedy zajął czwarte miejsce (wtedy na podium byli Lionel Messi, Cristiano Ronaldo oraz Neymar).

Lewandowski zostanie też trzecim Polakiem, który był na podium głosowania. Na trzeciej pozycji byli Kazimierz Deyna w 1974 roku (wyprzedzili go wtedy Holender Johan Cruyff oraz Niemiec Franz Beckenbauer) oraz Zbigniew Boniek w 1982 roku (wygrał Włoch Paolo Rossi, a drugi był Francuz Alain Giresse).

Wielki rywal Roberta Lewandowskiego wraca do gry. W pełni gotowy ma być na BayernWielki rywal Roberta Lewandowskiego wraca do gry. W pełni gotowy ma być na Bayern

Robert Lewandowski strzelił już 64 gole w 2021 roku i został trzecim piłkarzem w historii, który zdobył co najmniej 60 bramek w przeciągu jednego roku kalendarzowego. Swój dorobek w tym sezonie w Bundeslidze, gdzie jest obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem (14 goli) będzie mógł powiększyć już w sobotę. Wtedy Bayern Monachium podejmie przedostatnią drużynę tabeli - Arminię Bielefeld. Początek meczu o godz. 18.30.

Więcej o: