"Zimą może dojść do trzęsienia ziemi". Wielki powrót trenera do Legii?

Nie ustają poszukiwania nowego trenera Legii Warszawa, który zimą zastąpiłby Marka Gołębiewskiego. Według portalu WP Sportowefakty na Łazienkowską możliwy jest powrót norweskiego szkoleniowca, Henninga Berga, który pracował w stołecznym zespole w latach 2013-15.

Legia Warszawa w ostatnich tygodniach prezentuje się dramatycznie słabo. Niewiele dało zwolnienie Czesława Michiewicza, którego zastąpił Marek Gołębiewski. Pod wodzą nowego trenera Legia przegrała aż trzy z czterech ostatnich spotkań, a licząc tylko rozgrywki ekstraklasy, mistrz Polski ma na koncie już sześć porażek z rzędu, co jest najgorszą passą dla klubu od 1950 roku! W sumie Legia ma na koncie najwięcej, bo aż dziewięć porażek w lidze i tylko trzy zwycięstwa. Zespół z Łazienkowskiej zajmuje miejsce w strefie spadkowej (17.), wyprzedzając tylko o jeden punkt ostatniego Górnika Łęczna.

Zobacz wideo Ojrzyński: Widać, że niektórzy piłkarze nie dorośli do tej sytuacji

Ostre starcie Neymara z arbitremNeymar starł się z arbitrem w meczu el. MŚ, ale nie to jest w tej sytuacji najbardziej szokujące [WIDEO]

Właściciel Legii, Dariusz Mioduski, chciałby zatrudnić Marka Papszuna, ale w tej chwili jest to niemożliwe. Dlatego w mediach przewijają się kolejni kandydaci na stanowisko nowego trenera, ponieważ Gołębiewski, który zastąpił Czesława Michniewicza, jest raczej tylko opcją tymczasową. Ostatnio greckie i macedońskie media informowały o zagranicznych nazwiskach - Giorgosie Donisie i Igorze Angelowskim.

Szykuje się wielki powrót do Legii na ławkę trenerską? "Jeden z tropów prowadzi na południe Europy"

Teraz pojawiło się kolejne nazwisko, dobrze znane kibicom Legii Warszawa. Jak poinformował portal WP Sportowefakty, na Łazienkowską może powrócić Henning Berg, który w przeszłości prowadził stołeczny zespół w latach 20013-15 i zdobył z nim najpierw mistrzostwo Polski, a rok później Puchar Polski.

"Zimą może dojść w Legii do kolejnego trenerskiego trzęsienia ziemi. Marek Gołębiewski, który zastąpił Czesława Michniewicza, musi poprawić wyniki, aby przetrwać na stanowisku. A co jeśli to się nie uda? Jeden z tropów prowadzi na południe Europy" - przekazał serwis.

"Według nas, w sytuacji, gdyby była jednak potrzebna zmiana, to działacze Legii mogą skierować swój wzrok na Cypr. A tam, nieco ponad 2 tysiące kilometrów od Warszawy, mogą wkrótce dziać się ciekawe rzeczy. Chodzi oczywiście o Henninga Berga i jego pracę w Omonii Nikozja" - czytamy dalej na łamach portalu.

Aktualnie norweski szkoleniowiec prowadzi Omonię Nikozja, która słabo spisuje się w lidze cypryjskiej i zajmuje dopiero ósme miejsce w sezonie 2021/22 po rozegraniu ośmiu kolejek z zaledwie 10 punktami na koncie i traci do lidera, Apollonu aż jedenaście punktów.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Potrzeba szeregu działań podjętych przez klub, zarząd, by Legia wyszła z dołka - mówił Marek Gołębiewski po porażce ze Stalą Mielec. W poniedziałek wypytaliśmy przy Łazienkowskiej, czego konkretnie oczekuje trener. A to, co usłyszeliśmy, dopełnia obrazu bałaganu u mistrzów Polski - pisał Dawid Szymczak ze Sport.pl. I dodał: "Tyle że dotrwanie do końca sezonu z Gołębiewskim na ławce jest coraz bardziej wątpliwe i gra na czas w tej sprawie ma coraz mniej sensu, dlatego Legia już teraz szuka trenera za granicą. Problem w tym, że wciąż wymarzonym szkoleniowcem Dariusza Mioduskiego pozostaje Marek Papszun. W poniedziałek po południu media poinformowały, że Gołębiewski nie zostanie zwolniony i dostanie szansę pracy przynajmniej do zimy".

Faul jednego z młodzieżowców FC Barcelony na przeciwniku. Źródło https://twitter.com/FCBarcelona_es/status/1458835587872534533"Duch, szacunek, pokora". Fenomenalne zachowanie młodych piłkarzy FC Barcelony [WIDEO]

21 listopada po przerwie przeznaczonej na reprezentację Legia zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, a później w czwartek 25 listopada zmierzy się na wyjeździe z Leicester City w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Europy.

Więcej o: