Gol w 94. minucie! "Niesamowite uderzenie! Co za akcja!" Tak Lechia odwróciła losy meczu! [WIDEO]

Piłkarze Lechii Gdańsk po golu w 94. minucie pokonali u siebie Zagłębie Lubin 2:1 i zostali nowym liderem ekstraklasy.

Kibice w Gdańsku mogli być niemal pewni, że w tym meczu będą gole. W ostatnich ośmiu spotkaniach między tymi drużynami padło ich bowiem aż 33!

Gol Celty na 3:3 w meczu z BarcelonąKatastrofa Barcelony! Niesamowita remontada rywali od 0:3! Zdecydował gol w 96. minucie! [WIDEO]

Niesamowita końcówka Lechii

Po zaledwie sześciu minutach to goście prowadzili. W polu karnym faulował Durmus, a jedenastkę wykorzystał Filip Starzyński. Co ciekawe, Dusan Kuciak, bramkarz Lechii, to zawodnik, któremu Starzyński strzelił najwięcej goli w ekstraklasie. Trafił wszystkie pięć prób, a w sumie w tym elemencie zdobył 39 bramek na 42 strzały.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W drugiej połowie gospodarze odwrócili losy pojedynku i mieli niesamowitą końcówkę. W 84. minucie z prawej strony podał Mateusz Żukowski, a z dziesięciu metrów gola strzelił Niemiec Marco Terrazzino, który pojawił się na boisko pół godziny wcześniej. W czwartej minucie doliczonego czasu gry ten sam zawodnik strzelił zwycięską bramkę dla Lechii po pięknym strzale z osiemnastu metrów niemal w okienko bramki Zagłębia. Tym razem podawał Flavio Paixao.

Robert LewandowskiGol Lewandowskiego dał Bayernowi nie tylko zwycięstwo. Nowy rekord po 49 latach!

Lechia po tym zwycięstwie została liderem ekstraklasy. Ma punkt przewagi nad Lechem Poznań, który swój mecz tej kolejki zagra w sobotę. O godz. 20 zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Relację z tego meczu można śledzić tutaj.