Wstydu ciąg dalszy. Historyczne "wicemistrzostwo" Lecha Poznań

To już pewne. Pierwszy raz w historii Lech Poznań zakończy rywalizację na najwyższym poziomie w Polsce niżej od lokalnego rywala - Warty.

Kolejnej w tym sezonie szokującej porażki w sobotni wieczór doznał Lech Poznań. Piłkarze Macieja Skorży przegrali u siebie z broniącą się przed spadkiem Stalą Mielec 1:2. Chociaż gospodarze objęli prowadzenie w 80. minucie po bramce Tymoteusza Puchacza, to w końcówce samobójczego gola strzelił Wasyl Kraweć, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Jonathan De Amo.

- Trudno jest zachować chłodną głowę i ocenić ten mecz po tym, co wydarzyło się w ostatnich minutach – powiedział na pomeczowej konferencji Skorża, cytowany przez dziennikarzy oficjalnego portalu Lecha Poznań. - W pierwszej połowie nie graliśmy tak, jak sobie założyliśmy. W drugiej przyspieszyliśmy, byliśmy kreatywni. Udało nam się zdobyć bramkę na dziesięć minut przed końcem, a potem dwa rzuty z autu, co jest dla mnie ciężkie do opisania, bo jak można tak stracić dwa gole. My to zrobiliśmy. Sytuacja, która nie ma prawa się zdarzyć i nie mieści mi się w głowie – mówił zszokowany szkoleniowiec.

Warta rządzi w Poznaniu

Po 28 kolejkach Lech zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli z zaledwie 33 punktami. Piłkarze Skorży mogą spaść jeszcze niżej, jeśli w poniedziałek Górnik Zabrze zdobędzie choćby punkt w wyjazdowym meczu z Cracovią.

Joanna Wołosz pozuje z pucharem za zwycięstwo w Lidze Mistrzyń (2021, po lewej) i za mistrzostwo Włoch (2019, po prawej)Nagie zdjęcie Joanny Wołosz to już tradycja. "CAMPIONI D'EUROPA"

Zawstydzająca dla Lecha jest nie tylko pozycja w tabeli, ale też fakt, że klub pierwszy raz w historii zakończy rozgrywki niżej od lokalnego rywala - Warty. Na dwie kolejki przed końcem beniaminek ekstraklasy zajmuje 6. miejsce z siedmioma punktami więcej od Lecha.

Lechitom na pocieszenie pozostają dwa zwycięstwa w derbach w tym sezonie. We wrześniu "Kolejorz" wygrał 1:0 u siebie, w lutym 2:1 w Grodzisku Wielkopolskim. Oba zwycięstwa zawodnicy prowadzeni jeszcze przez Dariusza Żurawia wyszarpywali w ostatnich sekundach meczów.

Kamil Semeniuk i Joanna Wołosz podczas wywiadu po wygranach finałach Ligi Mistrzów i MistrzyńJoanna Wołosz przerwała wywiad bohatera ZAKSY. Wtem: Mamy to!

W ostatnich dwóch meczach tego sezonu Lech zagra z Wisłą Kraków i Górnikiem Zabrze. Pierwsze spotkanie zespół Skorży rozegra na wyjeździe, drugie u siebie.