Vital Heynen wskazał bohatera wielkiego finału Ligi Mistrzów. "Grał niesamowicie"

Według Vitala Heynena, selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski, Aleksander Śliwka był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem sobotniego finału Ligi Mistrzów, w którym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Trentino 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle siatkarskim mistrzem Europy! W sobotni wieczór drużyna Nikoli Grbicia pokonała w finale włoskie Trentino 3:1, zdobywając Puchar Europy, na który polski klub czekał od 1978 roku i sukcesu Płomienia Sosnowiec.

Zobacz wideo Polscy siatkarze szczepili się przeciwko COVID-19. "To bardzo ważne, że możemy się zaszczepić przed igrzyskami"

Zdaniem Vitala Heynena, selekcjonera reprezentacji Polski, wielki wkład w historyczne zwycięstwo wicemistrzów kraju miała postawa Aleksandra Śliwki. 25-letni zawodnik zdobył w finale 18 punktów, za co otrzymał nagrodę MVP spotkania.

Finał Ligi Mistrzów siatkarzy. Mecz Trentino - ZAKSA Kędzierzyn, 1 maja 2021"Grbić tak płacze, że nie można do niego dotrzeć. A Świderski chciał mnie zmiażdżyć"

Heynen chwali Śliwkę

- Grał niesamowicie, wiele razy ratował swoją drużynę z nieprzyjemnych sytuacji. W ekipie Trentino nie było kogoś takiego. Byli siatkarze, którzy rozgrywali dobre zawody, ale nikt nie rozgrywał znakomitych - powiedział Heynen w rozmowie z WP SportoweFakty.

I dodał: Bardzo się cieszę, że po trochę słabszych finałach PlusLigi, teraz Olkowi poszło tak dobrze. Nie wiem, czy dostał tytuł MVP spotkania, ale według mnie zasłużył na ten tytuł.

Finał Ligi Mistrzów siatkarzy. Mecz Trentino - ZAKSA Kędzierzyn, 1 maja 2021"Powstali z popiołów", "ZAKSA zagrała na maksa" - Polska świętuje sukces siatkarzy

- ZAKSA w pełni na to zwycięstwo zasłużyła. Pokonała po drodze najlepsze drużyny w Europie, i nie dlatego, że Lube, Zenit czy Trentino miały problemy. Były w pełnych składach i w dobrej formie. Jeśli spojrzeć na cały sezon, drużyna Nikoli Grbicia była najlepszym zespołem w Europie. Mam nadzieję, że zapoczątkowała świetny rok dla całej polskiej siatkówki - zakończył Heynen, który latem tego roku poprowadzi naszą reprezentację na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.