Vital Heynen wskazał bohatera wielkiego finału Ligi Mistrzów. "Grał niesamowicie"

Według Vitala Heynena, selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Polski, Aleksander Śliwka był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem sobotniego finału Ligi Mistrzów, w którym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Trentino 3:1.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle siatkarskim mistrzem Europy! W sobotni wieczór drużyna Nikoli Grbicia pokonała w finale włoskie Trentino 3:1, zdobywając Puchar Europy, na który polski klub czekał od 1978 roku i sukcesu Płomienia Sosnowiec.

Zdaniem Vitala Heynena, selekcjonera reprezentacji Polski, wielki wkład w historyczne zwycięstwo wicemistrzów kraju miała postawa Aleksandra Śliwki. 25-letni zawodnik zdobył w finale 18 punktów, za co otrzymał nagrodę MVP spotkania.

Heynen chwali Śliwkę

- Grał niesamowicie, wiele razy ratował swoją drużynę z nieprzyjemnych sytuacji. W ekipie Trentino nie było kogoś takiego. Byli siatkarze, którzy rozgrywali dobre zawody, ale nikt nie rozgrywał znakomitych - powiedział Heynen w rozmowie z WP SportoweFakty.

I dodał: Bardzo się cieszę, że po trochę słabszych finałach PlusLigi, teraz Olkowi poszło tak dobrze. Nie wiem, czy dostał tytuł MVP spotkania, ale według mnie zasłużył na ten tytuł.

- ZAKSA w pełni na to zwycięstwo zasłużyła. Pokonała po drodze najlepsze drużyny w Europie, i nie dlatego, że Lube, Zenit czy Trentino miały problemy. Były w pełnych składach i w dobrej formie. Jeśli spojrzeć na cały sezon, drużyna Nikoli Grbicia była najlepszym zespołem w Europie. Mam nadzieję, że zapoczątkowała świetny rok dla całej polskiej siatkówki - zakończył Heynen, który latem tego roku poprowadzi naszą reprezentację na letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.