Media: Lech Poznań stara się o wypożyczenie 20-latka z Herthy

Lech Poznań stara się o wypożyczenie z Herthy Berlin 20-letniego Dennisa Jastrzembskiego - poinformował serwis transfermarkt.de.

Skrzydłowy Herthy ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Paderborn, z którym spadł w tym czasie z najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. W barwach nowego zespołu piłkarz o polskich korzeniach (urodził się w Niemczech, ale jego rodzice są Polakami) grał jednak niezwykle rzadko, na boisku spędzając łącznie jedynie 173 minuty. Nowy sezon rozpoczął już poza kadrą Paderbornu, dlatego Hertha, mimo że Jastrzembskiego wypożyczyła do czerwca 2021 roku, szuka mu nowego klubu.

Zobacz wideo Najważniejsze zadanie Michniewicza. "Jeśli mu się nie uda, będzie miazga" [SEKCJA PIŁKARSKA #64]

Usługami skrzydłowego zainteresowanych jest kilka drużyn z 2. Bundesligi, występujące na zapleczu Premier League Barnsley oraz Lech Poznań. Klub z Wielkopolski może być dla Jastrzembskiego dobrym kierunkiem, zwłaszcza że w przeszłości występował w młodzieżowych reprezentacjach Polski i nie miałby problemu z aklimatyzacją.

Okienko transferowe w Polsce zamyka się 30 września, więc Lech nie ma wiele czasu na zamknięcie tej operacji. Dzień później Kolejorz zagra o awans do fazy grupowej Ligi Europy z belgijskim Royal Charleroi.

Jastrzembski trafił do Herthy w wieku 15 lat. Jest wszechstronnym piłkarzem, mogącym występować zarówno na lewym i prawym skrzydle, jak i na pozycji środkowego napastnika.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl.

Przeczytaj też:

Więcej o: