Skandal u naszych mundialowych rywali. Dopingowa wpadka

Fahad Al-Muwallad został zawieszony w prawach zawodnika na 18 miesięcy za stosowanie dopingu. Gwiazda Al-Ittihad FC oraz reprezentacji Arabii Saudyjskiej został przyłapany przez Saudyjską Komisję Antydopingową. To nie pierwsza taka sytuacja w karierze zawodnika.

Fahad Al-Muwallad został poddany testom antydopingowym na początku kwietnia br. Komisja losowo wybrała piłkarza przed półfinałowym meczem Pucharu Króla, w którym jego zespół Al-Ittihad FC przegrał 0:1 z Al-Feiha. Piłkarz nie zagrał w tym spotkaniu i znalazł się poza składem również w majowym meczu ligowym przeciwko Al-Fateh (4:4). 

Zobacz wideo SPORT.PL QUIZ:

Arabia Saudyjska osłabiona przed MŚ 2022. Piłkarz zawieszony za doping

Portal Arab News podaje, że w trakcie rozprawy Al-Muwallad zrzekł się prawa do otwarcia próbki B. Sprawa dotyczyła wszystkich dokumentów poświęconych temu przypadkowi. Komisja podjęła decyzję o zawieszeniu piłkarza w prawach zawodnika na 18 miesięcy. Nie podano nazwy substancji, jaką wykryto u piłkarza. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Okres zawieszenia Fahada Al-Muwallada w udziale we wszystkich wewnętrznych i zewnętrznych zawodach sportowych rozpoczyna się od okresu tymczasowego zawieszenia" - napisano w oświadczeniu Saudyjskiej Komisji Antydopingowej. Tymczasowe zawieszenie weszło w życie 28 marca. Oznacza to, że piłkarz nie będzie mógł występować w żadnych oficjalnych rozgrywkach do 28 września 2023 roku. Nie ma więc możliwości gry na mistrzostwach świata w Katarze, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia tego roku. 

Al-Muwallad będzie mógł wznowić treningi na dwa miesiące przed wygaśnięciem zawieszenia. Źródło podkreśla jednocześnie, że to nie jest pierwsza sytuacja, w której wykryto obecność zakazanych substancji w organizmie piłkarza. Al-Muwallad został zawieszony w 2019 roku po meczu Saudi Pro League przeciwko Al-Nassr.

Arabia Saudyjska to jeden z trzech rywali reprezentacji Polski na MŚ 2022. Zgodnie z terminarzem Biało-Czerwoni zagrają przeciwko niej 26 listopada w ramach 2. kolejki fazy grupowej turnieju. Pozostałymi dwoma rywalami będzie Argentyna i Meksyk. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.