Media: Maciej Stolarczyk odchodzi z reprezentacji Polski U21 i może trafić do ekstraklasy

Jak podaje portal Weszło, Maciej Stolarczyk może odejść z reprezentacji Polski do lat 21. Szkoleniowiec ma objąć stanowisko trenera Pogoni Szczecin po tym, jak z klubu odejdzie Kosta Runjaić. Pojawiły się już trzy możliwości zastąpienia trenera w polskiej kadrze.

Stolarczyk jest trenerem reprezentacji Polski U-21 od października 2020 roku, więc jego kadencja może się zakończyć po półtora roku pracy. Wynik szkoleniowca w eliminacjach do mistrzostw Europy nie może na razie zadowalać: na dwie kolejki przed końcem zmagań Polska zajmuje trzecie miejsce w tabeli swojej grupy i do awansu na imprezę potrzebuje cudu.

Zobacz wideo Kluczowy dzień dla przyszłości Lewandowskiego. "Na czerwono w kalendarzu"

Media: PZPN szuka trenera dla kadry U-21. Stolarczyk ma zostać trenerem Pogoni

Jak informują Maciej Wąsowski i Szymon Janczyk z Weszlo.com, Polski Związek Piłki Nożnej miał już zacząć poszukiwania nowego trenera dla kadry, ale może to mieć związek nie tylko ze słabszymi niż można byłoby oczekiwać wynikami reprezentacji. 

Maciej Stolarczyk miałby bowiem być kandydatem do zastąpienia Kosty Runjaicia w Pogoni Szczecin. Niemiecki szkoleniowiec już 24 marca poinformował oficjalnie, że po sezonie nie przedłuży wygasającej z końcem czerwca umowy z klubem. Według nieoficjalnych informacji podanych także przez weszlo.com Runjaić porozumiał się z Legią Warszawa, którą miałby objąć od nowego sezonu. 

Trzech kandydatów do zastąpienia Stolarczyka. Bartoszek faworytem

Kto może zastąpić Stolarczyka w reprezentacji U-21? Najbliżej ma być niedawny trener Wisły Płock, Maciej Bartoszek, który miał już nawet rozmawiać z prezesem PZPN-u, Cezarym Kuleszą. Kolejni dwaj kandydaci to Jacek Magiera i Marcin Brosz.

Stolarczyk już raz był trenerem Pogoni Szczecin - prowadził ją przez kilka miesięcy w sezonie 2010/2011. Poza tym występował też w klubie w innych rolach - dyrektora sportowego i asystenta trenera. Poza tym pracował w polskich kadrach U-19, U-17 i U-20, a także jako szkoleniowiec Wisły Kraków od czerwca 2018 do listopada 2019 roku. 

Więcej o: