Media: Maciej Stolarczyk odchodzi z reprezentacji Polski U21 i może trafić do ekstraklasy

Jak podaje portal Weszło, Maciej Stolarczyk może odejść z reprezentacji Polski do lat 21. Szkoleniowiec ma objąć stanowisko trenera Pogoni Szczecin po tym, jak z klubu odejdzie Kosta Runjaić. Pojawiły się już trzy możliwości zastąpienia trenera w polskiej kadrze.

Stolarczyk jest trenerem reprezentacji Polski U-21 od października 2020 roku, więc jego kadencja może się zakończyć po półtora roku pracy. Wynik szkoleniowca w eliminacjach do mistrzostw Europy nie może na razie zadowalać: na dwie kolejki przed końcem zmagań Polska zajmuje trzecie miejsce w tabeli swojej grupy i do awansu na imprezę potrzebuje cudu.

Zobacz wideo Kluczowy dzień dla przyszłości Lewandowskiego. "Na czerwono w kalendarzu"

Media: PZPN szuka trenera dla kadry U-21. Stolarczyk ma zostać trenerem Pogoni

Jak informują Maciej Wąsowski i Szymon Janczyk z Weszlo.com, Polski Związek Piłki Nożnej miał już zacząć poszukiwania nowego trenera dla kadry, ale może to mieć związek nie tylko ze słabszymi niż można byłoby oczekiwać wynikami reprezentacji. 

Kamil Bortniczuk i Sebastian SzymańskiTransfer Szymańskiego? Minister sportu: Rozmowy są zaawansowane

Maciej Stolarczyk miałby bowiem być kandydatem do zastąpienia Kosty Runjaicia w Pogoni Szczecin. Niemiecki szkoleniowiec już 24 marca poinformował oficjalnie, że po sezonie nie przedłuży wygasającej z końcem czerwca umowy z klubem. Według nieoficjalnych informacji podanych także przez weszlo.com Runjaić porozumiał się z Legią Warszawa, którą miałby objąć od nowego sezonu. 

Meksyk ogłosił rywali przed MŚ. Nie zagra z Meksyk ogłosił rywali przed MŚ. Nie zagra z "imitacją" reprezentacji Polski

Trzech kandydatów do zastąpienia Stolarczyka. Bartoszek faworytem

Kto może zastąpić Stolarczyka w reprezentacji U-21? Najbliżej ma być niedawny trener Wisły Płock, Maciej Bartoszek, który miał już nawet rozmawiać z prezesem PZPN-u, Cezarym Kuleszą. Kolejni dwaj kandydaci to Jacek Magiera i Marcin Brosz.

polskau21 - hiszpania764 minuty i koniec. Rekordowa seria Kamila Grabary przerwana

Stolarczyk już raz był trenerem Pogoni Szczecin - prowadził ją przez kilka miesięcy w sezonie 2010/2011. Poza tym występował też w klubie w innych rolach - dyrektora sportowego i asystenta trenera. Poza tym pracował w polskich kadrach U-19, U-17 i U-20, a także jako szkoleniowiec Wisły Kraków od czerwca 2018 do listopada 2019 roku. 

Więcej o: