Meksyk ogłosił rywali przed MŚ. Nie zagra z "imitacją" reprezentacji Polski

Meksykańska Federacja Piłkarska opublikowała harmonogram meczów sparingowych, które reprezentacja tego kraju rozegra przed startem mistrzostw świata. Pierwszy rywal biało-czerwonych na mundialu w Katarze nie zmierzy się z żadną z europejskich drużyn narodowych.

22 listopada 2022 roku reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata w Katarze, a jej rywalem będzie Meksyk. Jeszcze przed mundialem obie drużyny rozegrają kilka meczów kontrolnych, których celem będzie przygotowanie do zmagań na turnieju.

Zobacz wideo Arabia Saudyjska w teorii najłatwiejszym rywalem Polaków. Ale wcale nie będzie łatwym

Germany Soccer Champions LeagueBayern nie zmienia stanowiska ws. Lewandowskiego. "Doceniamy Roberta"

Meksyk zagra pięć sparingów

Zgodnie z informacją ogłoszoną przez Meksykańską Federację Piłkarską, reprezentacja tego kraju przed startem mundialu rozegra pięć meczów towarzyskich - jeden w kwietniu, jeden w maju, dwa w czerwcu i jeden w sierpniu. W harmonogramie nie znalazł się żaden sparing tuż przed startem mistrzostw świata.

Ciekawostką jest fakt, że Meksyk nie zagra z "imitacją" reprezentacji Polski. "El Tri" bowiem nie zmierzy się z żadną z europejskich reprezentacji, która przynajmniej w pewnym stopniu mogłaby prezentować podobny futbol do biało-czerwonych. 27 kwietnia podopieczni Gerardo Martino zagrają Gwatemalą, następnie 25 maja z Nigerią, tydzień później z Urugwajem, trzy dni później z Ekwadorem, natomiast 31 sierpnia z Paragwajem.

Wisła - Bruk-Bet Termalica Nieciecza w KrakowieAndrzej Iwan wieszczy Wiśle Kraków spadek. "Nie wygrzebie się"

Reprezentacja Polski z kolei ostatni ze sparingów ma rozegrać na kilka dni przed startem mistrzostw świata. Obecnie trwają rozmowy nad zakontraktowaniem Brazylii. Poza tym wśród potencjalnych sparingowych przeciwników biało-czerwonych wymieniano Bahrajn, Kostarykę czy Kolumbię.

Więcej o: