Los reprezentacji Polski przesądzony! "FIFA nie rozważa innego scenariusza"

- FIFA nie rozważa innego scenariusza niż wolny los dla reprezentacji Polski w barażach o mistrzostwa świata - informuje portal "Meczyki.pl". A to oznacza, że najprawdopodobniej zagramy od razu w finale. Ze zwycięzcą meczu Szwecja - Czechy.

Choć wojsko Władimira Putina niszczy ukraińskie miasta i zabija ludność cywilną, to FIFA nie chciała wyrzucić Rosjan z międzynarodowych rozgrywek. Gianni Infantino proponował, by po prostu Rosjanie wystąpili pod inną nazwą, zagrali na neutralnym terenie i bez udziału kibiców oraz bez odgrywania hymnu. Cezary Kulesza nie chciał jednak o tym słyszeć i nie zgodził się na propozycję FIFA. Okazało się, że presja PZPN miała sens, bo do ich protestu dołączyły kolejne federacje. Aż w końcu Infantino się ugiął i wykluczył Rosję z baraży do mundialu. 

Zobacz wideo Tak wyglądała ewakuacja Kędziory z Kijowa. Błyskawiczna reakcja

Lukas PodolskiLukas Podolski wypalił po meczu z Lechem. "Nie ma co się wk***" [WIDEO]

Wolny los dla reprezentacji Polski

Już w środę "The Guardian" napisał, że Polska niemal na pewno automatycznie awansuje do finału baraży o mistrzostwa świata w Katarze, by 29 marca zmierzyć się ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy. "Spekulowano, czy Rosji nie zastąpią Węgrzy lub Finowie, którym niewiele zabrakło, by awansować do baraży. Jednak żaden alternatywny plan nie jest obecnie brany pod uwagę" - napisał "The Guardian".

Więcej informacji o inwazji rosyjskiej na Ukrainę znajdziesz TUTAJ>>>

Teraz informację tę potwierdził portal Meczyki.pl. - FIFA nie rozważa innego scenariusza niż wolny los dla reprezentacji Polski. Nie zamierza też w najbliższym czasie odwieszać Rosji - słyszymy w wielu źródłach. To jeszcze nieoficjalna informacja, ale najprawdopodobniej właśnie taką ogłosi Polski Związek Piłki Nożnej. To oznacza, że w finale baraży o mundial zagramy z Czechami lub Szwecją - czytamy.

Prezydent Rosji Władimir PutinBył przyjacielem Putina. Drinki, kolacje, spotkania. Teraz ujawnia: On nie wie, co robi

Co zatem z terminem baraży? 24 marca. Wtedy Polacy prawdopodobnie zagrają sparing.

Więcej o: