Reprezentacja Rosji nie zagra z Polską. Ale znalazła już rywala. Jedynego możliwego

Reprezentacja Rosji na mocy decyzji FIFA została wykluczona z rozgrywek międzynarodowych. Już wiadomo, że "Sborna" nie spotka się z Polską w barażach do mistrzostw świata. Za to pod koniec marca ma rozegrać dwa mecze towarzyskie. Z jedynym możliwym rywalem.

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę FIFA zawiesiła reprezentację Rosji w rozgrywkach międzynarodowych. "Sborna" tym samym została wykluczona z walki o mundial w Katarze. Przypomnijmy - pod koniec marca miała zmierzyć się z Polską, a w przypadku wygranej mogła trafić na Szwecję lub Czechy.

Zobacz wideo Warszawska Arena Ursynów przekazana do dyspozycji uchodźców

Rosjanie już szykowali się do spotkania z "Biało-Czerwonymi", które zaplanowano na 24 marca. Decyzja podjęta przez FIFA sprawiła jednak, że zostali na lodzie i musieli nagle zmienić plany. W tej sytuacji rozpoczęto poszukiwania nowych rywali.

Reprezentacja Rosji zamiast z Polską zagra sama ze sobą

Już wiadomo, z kim mogą zagrać podopieczni Walerego Karpina. Rosyjscy działacze nie mają wielkiego wyboru. Ich kraj jest izolowany na arenie międzynarodowej, a umowy sponsorskie zobowiązują drużynę narodową do rozegrania dwóch meczów.

Ze względu na blokady lotnicze długa podróż nie wchodzi w grę. "Sbornej" pozostaje więc... rywalizacja samej ze sobą. Jak informuje serwis "sports.ru", jej przeciwnikiem w meczu towarzyskim może być reprezentacja Rosji U-21. Drugi scenariusz zakłada, że podopieczni Karpina zmierzą się z Rosją 2, czyli zespołem utworzonym z zawodników rezerwowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.