Polacy zremisowali z Włochami w Lidze Narodów! Lewandowski zszedł z boiska

Bez goli w pierwszej połowie, bez goli w drugiej. Polska w trzecim meczu drugiej edycji Ligi Narodów podzieliła się punktami z Włochami. I kończyła mecz bez Roberta Lewandowskiego, który został zdjęty z boiska w 82. minucie.

- Zrobiliśmy krok do przodu tak samo, jak Włosi. Może nie tak spektakularny, ale i tak jestem zadowolony z naszego postępu - mówił Jerzy Brzęczek przed niedzielnym meczem z Włochami, czyli przed meczem z rywalem, z którym obecny selekcjoner dwa lata temu zaczynał swoją pracę w kadrze. Wtedy w Bolonii skończyło się 1:1. W niedzielę w Gdańsku znowu był remis. Tym razem 0:0.

Jeden celny strzał w pierwszej połowie

Była 30. minuta. To wtedy Polska oddała pierwszy celny strzał. Tomasz Kędziora dośrodkował piłkę z prawej strony, a uderzył Kamil Jóźwiak. Głową, ale choć celnie, to zbyt lekko, by zaskoczyć Gianluigiego Donnarummę. Wcześniej strzelali Włosi. W 11. minucie mieliśmy mnóstwo szczęścia, kiedy z kilku metrów nie trafił w bramkę Federico Chiesa.

W niedzielę Jerzy Brzęczek postawił na sprawdzone nazwiska. Do składu wrócił m.in. Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski przed przerwą nie oddał żadnego strzału. Najbliżej był w 17. minucie, kiedy rozgrywający dobry mecz Mateusz Klich dograł w kierunku Lewandowskiego, którego w ostatniej chwili powstrzymał Emerson.

Robert Lewandowski zdjęty z boiska

Zaraz po przerwie drugi celny strzał dla Polski oddał Jakub Moder. Celny i mocny. Taki w swoim stylu. Czyli po wcześniejszym odbiorze i sprzed pola karnego. Donnarumma miał z nim duże problemy. Włosi odpowiedzieli w 65. minucie. Chwalony za pierwszą połowę Klich stracił wtedy piłkę przed polem karnym. Jego błąd naprawił Kędziora, który dobrze blokował Emersona i nie pozwolił mu oddać celnego strzału.

"My chcemy gola" - krzyknęli po raz kolejny w 79. minucie kibice reprezentacji Polski, których w niedzielę na stadionie w Gdańsku było znacznie więcej niż w trakcie środowego meczu z Finlandią (5:1). Ale goli w tym meczu nie było. A od 82. minuty nie było też Lewandowskiego (zmienił go Karol Linetty, wcześniej na boisku pojawił się Arkadiusz Milik). Polska w niedzielę bezbramkowo zremisowała z Włochami i po trzech meczach w Lidze Narodów zajmuje trzecie miejsce w grupie. Ma cztery punkty, czyli tyle samo, ile Holandia i o jeden mniej od Włochów.

Teraz kadra Brzęczka przeniesie się do Wrocławia, gdzie w środę zagra z ostatnią w tabeli Bośnią i Hercegowiną, która po trzech kolejkach ma dwa punkty. Zremisowała z Włochami (1:1) i Holandią (0:0), a miesiąc temu przegrała z Polską (1:2). Początek spotkania o 20.45.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl