To nie była prezentacja, to był spektakl. Była gwiazda Barcelony w nowym klubie

Arturo Vidal po 17 latach wrócił do Colo-Colo. Były piłkarz FC Barcelony w czwartek 1 lutego został zaprezentowany w nowym zespole. Doświadczony pomocnik trafił tam na zasadzie wolnego transferu i podpisał kontrakt do końca roku. Chilijczycy zrobili z transferu swojego rodaka prawdziwe święto. Efekty, które przygotowali na stadionie, naprawdę robią wrażenie.

Arturo Vidal swoją karierę piłkarską rozpoczął w rodzimym Colo-Colo. Tam wypatrzyli go skauci Bayeru Leverkusen, do którego trafił w 2007 roku. Później swoją europejską karierę kontynuował jeszcze w Juventusie, Bayernie Monachium, FC Barcelonie oraz Interze Mediolan. Transfer do brazylijskiego Flamengo sprawił, że pożegnał się z europejskim futbolem. W lipcu 2023 roku dołączył na krótko do Athletico Paranaense (Brazylia).

Zobacz wideo Wielka piłka po 26 latach wróciła do Spodka! Legendy na murawie

Na zakończenie piłkarskiej kariery wrócił do ojczyzny. We wtorek 23 stycznia Colo-Colo, aktualnie trzecia siła chilijskiej ekstraklasy poinformowała o podpisaniu umowy ze swoim wychowankiem. 36-letni pomocnik trafił tam na zasadzie wolnego transferu i podpisał kontrakt do końca roku. 

Królewska prezentacja Arturo Vidala

Kilka dni później odbyła się prezentacja chilijskiego pomocnika. Vidal przyleciał na stadion helikopterem w klubowych barwach. Po wylądowaniu wyszedł z samolotu i został powitany w sposób królewski. Kibice dosłownie oszaleli na jego punkcie i tłumnie zgromadzili się na stadionie, ale to, co wydarzyło się później, przekroczyło najśmielsze oczekiwania.

Vidal zamienił strój klubowy na królewskie szaty i wsiadł na konia. - Vidal przebrał się za króla. Na głowę założył koronę, a w ręku trzymał miecz. Okrążał boisko na koniu przy aplauzie 35 tysięcy kibiców - tak "Daily Mail" relacjonowało prezentację Vidala.

Szansę na debiut Vidal będzie miał już w najbliższą sobotę. Tego dnia Colo Colo zmierzy się z ekwadorskim Independiente del Valle. 

Chilijski pomocnik przez lata był kluczową postacią reprezentacji swojego kraju, w której barwach wystąpił w 142 meczach i zdobył 34 gole.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.