FIFA dogadała się z Rosjanami ws. MŚ. Haniebna decyzja. "Jesteśmy wdzięczni"

FIFA podjęła skandaliczną decyzję i podpisała umowę z rosyjską stacją MatchTV, na mocy której kanał telewizyjny otrzymał możliwość transmitowania meczów na mistrzostwach świata. - Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom za profesjonalny dialog - wyznał producent generalny MatchTV Aleksander Taschin.

W związku ze zbrojną inwazją na Ukrainie, reprezentacja Rosji została wykluczona ze wszystkich rozgrywek FIFA oraz UEFA. Przez to nie wzięła udziału w barażach o mistrzostwa świata w Katarze i tym samym nie wystąpi na turnieju. Mimo tego Rosjanie będą mogli legalnie obejrzeć mundial w kraju. 

Zobacz wideo Co dalej z Ponitką w reprezentacji? "Dużo się działo w jego życiu"

Rosyjska stacja nabyła prawa do transmisji mundialu

Jak informuje portal Sports.ru, FIFA podjęła skandaliczną decyzję i porozumiała się z rosyjską stacją MatchTV, która nabyła prawa do transmisji mistrzostw świata w Katarze. W ramach umowy z FIFA kanał telewizyjny otrzymał możliwość prowadzenia transmisji na żywo, wykorzystywania fragmentów meczów na antenie, a także puszczania reklam. W MatchTV zostaną pokazane wszystkie spotkania zbliżającego się mundialu. 

W tej sprawie zabrał głos producent generalny Match.tv Aleksander Taschin. - Dzisiaj sfinalizowaliśmy naszą umowę z FIFA w sprawie transmisji meczów mistrzostw świata, które wkrótce rozpoczną się w Katarze. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom za profesjonalny dialog. Wszystkie mecze będą dostępne dla naszych widzów, jak również skróty spotkań i powtórki. Po raz pierwszy mistrzostwa świata będą w całości dostępne wyłącznie w MatchTV - wyznał Taschin, cytowany przez Sports.ru. 

Przypomnijmy, że MatchTV jest propagandową rosyjską telewizją. W kwietniu tego roku transmisja meczu Borussii Dortmund z RB Lipsk została przerwana, ponieważ na banerach reklamowych stadionu pojawiły się hasła nawołujące do zakończenia rosyjskiej agresji. - Niestety musimy przerwać naszą transmisję, z powodów od nas niezależnych. Jak się powszechnie uważa, sport nie powinien mieszać się z polityką, ale niestety Bundesliga tego nie przestrzega - wyznał komentujący to spotkanie Igor Kytmanow. Taka sama sytuacja miała miejsce podczas meczu Bayernu Monachium z Arminią Bielefeld. 

Parę dni wcześniej dziennikarz tej stacji Anton Anisimow w bardzo ostrych słowach zaatakował Polaków i życzył im porażki na mundialu. - Chciałbym powiedzieć coś w imieniu nie stacji, a swoim własnym. Reprezentacji Polski, w tym Robertowi Lewandowskiemu życzę porażki na mundialu. Jesteście podłymi stworzeniami - powiedział w programie. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada. W meczu otwarcia gospodarze zmierzą się z Ekwadorem. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA