Rosyjski dziennikarz atakuje Polaków po awansie na MŚ. "Podłe stworzenia"

Reprezentacja Polski awansowała we wtorek na mistrzostwa świata. Z tym nie mogą się pogodzić Rosjanie, którzy zostali wyeliminowani z walki o mundial w wyniku inwazji na Ukrainę. Dziennikarz rosyjskiej telewizji Match TV Anton Anisimow otwarcie życzył Polakom porażki w Katarze.

To był piękny wieczór na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Reprezentacja Polski w końcu pokazała charakter i pokonała Szwedów 2:0 w finale baraży o awans na mistrzostwa świata w Katarze. Dzięki temu Polacy zagrają na mundialu po raz dziewiąty w historii. 

Zobacz wideo Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze przeznaczone na pomoc dla uchodźców

Rosjanie nie mogą się pogodzić z awansem Polaków na mundial. Skandaliczne słowa

Wtorkowemu spotkaniu towarzyszyło sporo emocji, co było widać na trybunach. Kibice wypełnili je do ostatniego miejsca i stworzyli niezwykłą atmosferę. Zgodnie z przewidywaniami nie zabrakło także nawiązań do wstrząsających wydarzeń za naszą wschodnią granicą. Polscy fani wyrazili dezaprobatę dla wojny w Ukrainie, wykrzykując wulgarne hasła skierowane m.in. do Władimira Putina.

Real chce kolejnego piłkarza Bayernu. To byłby wielki hit. Alaba już działaReal chce kolejnego piłkarza Bayernu. To byłby wielki hit. Alaba już działa

Takie zachowanie polskich kibiców nie spodobało się w Rosji, więc było szeroko komentowane w tamtejszych mediach. To jednak nie wszystko. W rosyjskiej telewizji pojawił się także m.in. materiał sugerujący, że Grzegorz Krychowiak "oszukał" sędziego w sytuacji z rzutem karnym. Na dodatek jeden z dziennikarzy Match TV Anton Anisimow w bardzo ostrych słowach zaatakował Polaków i życzył im porażki na mundialu.

- Chciałbym powiedzieć coś w imieniu nie stacji, a swoim własnym. Reprezentacji Polski, w tym Robertowi Lewandowskiemu życzę porażki na mundialu - stwierdził Anisimow. - Jesteście podłymi stworzeniami - dodał ironicznie, życząc nam "powodzenia". Słowa Anisimowa były cytowane przez wszystkie największe rosyjskie portale sportowe m.in. Sports.ru. 

Polska - Szwecja (2:0)Szczęsny tuż przed meczem odwrócił się do kolegów. Wymienił cztery nazwiska

Przypomnijmy, że to właśnie z Rosjanami miała się zmierzyć reprezentacja Polski w pierwszym meczu barażowym o awans na mistrzostwa świata w Katarze. Jednak po inwazji na Ukrainę reprezentacja Rosji została ukarana walkowerem, co dało Polakom bezpośredni awans do finału. 

Więcej o: