Osiem sekund meczu, pusta bramka. Takiego gola jeszcze nie było [WIDEO]

Zaledwie ośmiu sekund potrzebowali zawodnicy drużyny U21 Feyenoordu Rotterdam, by objąć prowadzenie w starciu z rówieśnikami z ADO Den Haag. Rywale sprawili im tak naprawdę prezent. Bramkarz popełnił błąd, który nie przystoi nawet amatorom.

Feyenoord Rotterdam U21 pokonał młodzieżową ekipę ADO Den Haag 5:3 w meczu ligi Divisie 1 U21. Gospodarze objęli prowadzenie już w pierwszej akcji spotkania. Jednak zbyt wiele nie musieli robić, sprawę bardzo mocno ułatwił im rywal.

Kuriozalny gol w Holandii

Takich błędów nawet w niższych ligach się nie popełnia. Drużyna z Hagi zaczęła od środka. Zawodnik do razu zagrał do bramkarza, a ten od razu po przyjęciu stracił równowagę i pozwolił, by piłka mu uciekła.

Napastnik Feyenoordu Nesto Groen, który dostrzegł ten błąd, od razu pobiegł do piłki. Bez problemu przedarł się między dwoma obrońcami ADO, których pressing wyglądał jak improwizacja. Zgarnął piłkę sprzed nogi bramkarza, który desperacko próbował ratować sytuację, ale ostatecznie potrącił jednego ze swoich kolegów. Snajperowi Feyenoordu nie pozostało nic innego jak trafić do pustej siatki już w ósmej sekundzie spotkania.

Cały mecz miał nieprawdopodobny przebieg. Po 11 minutach meczu Feyenoord prowadził 2:0, ale ADO zdołało wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. Do 90. minuty był wynik 3:3, a drużyna z Rotterdamu strzelił dwa decydujące gole w doliczonym czasie gry. W ekipie gospodarzy każdą bramkę zdobył inny zawodnik. U gości hat-trickiem popisał się Nick Broekhuizen, ale to nie wystarczyło na Feyenoord.

W tabeli Divisie 1 U21 Feyenoord jest trzeci na osiem drużyn. ADO jest na piątym miejscu ze znaczną stratą do prowadzącej trójki.