Chiny rezygnują z organizacji Pucharu Azji 2023

Jak podaje Azjatycka Federacja Piłki Nożne, Chiny zrezygnowały z organizacji zbliżającego się Pucharu Azji, który odbędzie się w czerwcu 2023 roku. Powodem tej decyzji jest niepokojąca sytuacja epidemiologiczna w tym kraju.

Kolejna edycja Pucharu Azji w piłce nożnej odbędzie się w czerwcu 2023 roku. Najlepsze drużyny tego kontynentu miały mierzyć się ze sobą na boiskach w Chinach. Wszystko się jednak zmieniło przez niepokojącą sytuację epidemiologiczną w tym kraju. 

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Chiny rezygnują z organizacji Pucharu Azji. Wszystko spowodowane pandemią Covid

Z powodu ciągnącej się pandemii koronawirusa w Chinach, kraj zdecydował się wycofać z organizacji najbliższej edycji Pucharu Azji. "Po szeroko zakrojonych dyskusjach z Chińskim Związkiem Piłki Nożnej, Azjatycka Federacja Piłki Nożnej (AFC) została oficjalnie poinformowana przez chińskich działaczy, że ich kraj nie będzie w stanie zorganizować Pucharu Azji w 2023 roku. AFC zdaje sobie sprawę z wyjątkowych okoliczności spowodowanych pandemią COVID - 19, która doprowadziła do zrzeczenia się przez Chiny organizacji tego turnieju" - czytamy w oświadczeniu AFC

Rio Ferdinand Rio Ferdinand zachwycony zapowiedzią transferu Frenkiego de Jonga

W Pucharze Azji biorą udział 24 najlepsze drużyny kontynentu, które wyłonią eliminacje. Poprzednia edycja tych zawodów odbyła się w 2019 roku. Wówczas triumfował Katar, który pokonał w finale Japonię 3:1. Na ten moment nie znamy jeszcze nowego organizatora turnieju, który zostanie rozegrany w 2023 roku. 

To nie pierwsza tego typu impreza, która została przeniesiona z Chin z powodu złej sytuacji epidemiologicznej. Na początku maja zostały przełożone na przyszły rok Igrzyska Azjatyckie. Początkowo miały się odbyć we wrześniu w Hangzhou. Podobnie stało się także między innymi z azjatyckimi igrzyskami młodzieży oraz Diamentową Ligą. Te imprezy zostały całkowicie odwołane. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Pomimo wielu restrykcji i życia w reżimie sanitarnym, Chiny nadal nie radzą sobie z szalejącym koronawirusem. W marcu w tym kraju odnotowano nawrót epidemii, która ponownie rozprzestrzeniła się w kilku prowincjach. 

Robert Lewandowski Ostrzeżenie dla Lewandowskiego. "Barcelona nie jest klubem dla niego"

Więcej o: