Media: Koniec derbów Poznania w Grodzisku. Warta zgłosi dwa stadiony

Drugie derby Poznania w tym sezonie pomiędzy Wartą a Lechem odbędą się w Grodzisku Wielkopolskim. W przyszłym sezonie takiej sytuacji nie będzie, ponieważ Warta zgłosi dwa stadiony we wniosku licencyjnym - informuje Maciej Henszel, rzecznik prasowy Lecha Poznań.

- Jako Warta chcemy wygrywać i zakończyć ten sezon na jak najwyższym miejscu w tabeli. Wiemy jednak, że zmierzymy się z zespołem, który obecnie jest najlepszy w kraju - mówił trener Dawid Szulczek w rozmowie z Sport.pl o zbliżających się derbach Poznania. Warta ma już zapewnione utrzymanie w Ekstraklasie dzięki wygranej 3:0 z Wisłą Płock w 32. kolejce. Lech z kolei walczy o mistrzostwo Polski i ma dwa punkty przewagi nad Rakowem Częstochowa.

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Koniec derbów Poznania w Grodzisku Wielkopolskim? Warta ma zgłosić dwa stadiony

Drugie derby Poznania w tym sezonie Ekstraklasy pomiędzy Wartą a Lechem odbędą się w Grodzisku Wielkopolskim. Warta nie może rozgrywać meczów na stadionie przy ul. Droga Dębińska, ponieważ ten nie spełnia wymogów, a nowy obiekt ma być gotowy w 2023 lub 2024 roku. Tym samym Warta musi grać mecze w Grodzisku Wielkopolskim, ale w przyszłym sezonie ma to się zmienić, o czym informuje Maciej Henszel.

Rzecznik prasowy Lecha Poznań informuje, że Warta Poznań zgłosi dwa stadiony we wniosku licencyjnym na nowy sezon - ten w Grodzisku Wielkopolskim oraz obiekt położony w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej 17. "Kluby są po słowie, Warta zgłosi na nowy sezon dwa stadiony i droga będzie otwarta" - napisał Henszel. W tym sezonie rozgrywanie drugich derbów Poznania na stadionie Lecha nie było możliwe, ponieważ wniosek musiałby zostać zaakceptowany przez Komisję Licencyjną PZPN, a niektóre kluby uważały, że taka decyzja byłaby nieuczciwa.

Mecz pomiędzy Wartą Poznań a Lechem w ramach 33. kolejki Ekstraklasy odbędzie się w sobotę 14 maja o godzinie 15:00, a transmisja będzie dostępna do obejrzenia w Canal+ Sport i TVP Sport.

Więcej o: