Ostrzeżenie dla Lewandowskiego. "Barcelona nie jest klubem dla niego"

Od kilku tygodni coraz głośniej mówi się o potencjalnym odejściu Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium. Polak miałby od nowego sezonu reprezentować barwy FC Barcelony. Zdaniem dziennikarzy portalu ruetir.com Hiszpania nie będzie jednak dla Polaka dobrym wyborem.

Coraz więcej wskazuje na to, że Robert Lewandowski latem może zasilić FC Barcelonę. Hiszpanie są gotowi zaoferować Polakowi trzyletnią umowę, o czym informowaliśmy rano. Pojawiają się jednak głosy, że transfer nie będzie korzystny dla kapitana reprezentacji Polski.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Media: Barcelona złym wyborem dla Lewandowskiego

Hiszpański "Sport" poinformował niedawno, że napastnik Bayernu Monachium jest bardzo bliski przejścia do FC Barcelony. Zagraniczne media zaczynają jednak spekulować czy aby na pewno jest to dobry kierunek dla reprezentanta Polski. Zwłaszcza że styl gry hiszpańskiego zespołu nieco odbiega od preferencji Lewandowskiego. FC Barcelona niemal od zawsze grała z tzw. fałszywą dziewiątką, co nie do końca jest w stylu Lewandowskiego. Przyjście Polaka do klubu mogłoby spowodować także zmianę taktyki Hiszpanów.

Według dziennikarzy portalu ruetir.com Lewandowski opuszczając Monachium wyszedłby ze swojej strefy komfortu, a więc klubu, który bardzo dobrze zna i jest zgrany. Przechodząc do Barcelony Polak trafiłby do zespołu, w którym wizja futbolu jest nieco inna niż ta, do której Lewandowski przyzwyczaił się w Niemczech. Ta odmienna wizja gry sprawia, że według tego portalu Barcelona nie jest idealnym miejscem dla Polaka.

Z kolei dla trenera Hiszpanów, Xaviego Hernandeza sprowadzenie Lewandowskiego mogłoby oznaczać wzmocnienie rywalizacji w ataku, a także rozwiązać problem nierównych występów Memphisa Depaya.

Palmieri zachwyca się ZalewskimNicola Zalewski porównany do Andresa Iniesty. "Takie miałem pierwsze wrażenie"

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Lewandowski przed wyborem

Robert Lewandowski ma jeszcze przez rok ważny kontrakt w Bayernie Monachium. Kilka dni temu miał poinformować bawarskich działaczy, że nie zamierza go przedłużać. Teraz Polak stoi przed decyzją, czy odchodzić już w nadchodzącym oknie transferowym.

Fot. Michael Probst / AP Photo | 'Bild'"Bild": Lewandowski poinformował Bayern o decyzji. "Pokerowa zagrywka. Klub pod ścianą"

- Rozważam każdy scenariusz, pisząc nieskończenie długie listy zalet i wad. Myślę o tym, rozmawiam z najbliższymi mi ludźmi i wreszcie słucham mojego serca - tak sam Lewandowski skomentował kwestię potencjalnego transferu do Hiszpanii. 

Więcej o: