Kolejne wzmocnienie Lecha Poznań. Obrońca z doświadczeniem w Ligue 1

Wszystko wskazuje na to, że Lech Poznań w najbliższych dniach przeprowadzi kolejny transfer. Według informacji portalu Interia do drużyny Macieja Skorży ma dołączyć kapitan Amiens - Mateo Pavlović.

Lech Poznań wydaje się być obecnie najmocniejszą drużyną w ekstraklasie. Drużyna prowadzona przez Macieja Skorżę straciła co prawda w ubiegły weekend pozycję lidera na rzecz Pogoni Szczecin, ale może się pochwalić bardzo szeroką kadrą. W zimowym okienku transferowym do Poznania sprowadzono Dawida Kownackiego czy Kristoffera Velde, którzy mają pomóc w walce o mistrzostwo Polski. 

Zobacz wideo Mamed Chalidow kontra maszyna "bokser". Coś niebywałego

Lech znalazł nowego obrońcę. Ma wzmocnić rywalizację

Drużyna Macieja Skorży świetnie prezentowała się w rundzie jesiennej i zakończyła ją na pozycji lidera. Na początku kolejnej rundy zaliczyła jednak poważny falstart, który doprowadził do straty przewagi w lidze. Lech w dalszym ciągi liczy się jednak poważnie w walce o mistrzostwo, więc planuje dalsze wzmocnienia.

Fot. Dmitri Lovetsky / AP PhotoAbsurd. Rosjanie oburzeni decyzją UEFA. "Naruszenie zasad sportu"

Tym razem postanowiono wzmocnić obronę. Według informacji portalu Interia działacze Lecha wzięli na celownik kapitana występującego w Ligue 2 Amiens - Mateo Pavlovicia. W Poznaniu miałby wzmocnić rywalizację, ale przede wszystkim zabezpieczyć ją na wypadek kontuzji podstawowych zawodników formacji obronnej. W tej chwili Lech ma trzech klasowych stoperów, czyli Bartosza Salamona, Antonio Milicia i Lubomira Satkę. 

Rosjanin wskazuje miejsce barażu z Polską. Rosjanin wskazuje miejsce barażu z Polską. "Normalni ludzie nie rozumieją"

Chorwat jest kapitanem i najważniejszym filarem obrony swojej drużyny. W tym sezonie rozegrał już 19 spotkań, w lidze i pucharze, w których zdobył jedną bramkę. Ma jednak także spore doświadczenie także na najwyższym szczeblu rozgrywek we Francji. 31-latek przed przeprowadzką do Amiens występował w barwach Angers, w którego barwach rozegrał 91 meczów na pozimie Ligue 1. Wcześniej grał jeszcze w takich klubach jak Dinamo Zagrzeb, Werder Brema i Ferencvaros. 

Więcej o: