Frankowski wskazał idealnego następcę Sousy. "Pracowałem ze wszystkimi trzema"

Trwa giełda nazwisk możliwych następców Paulo Sousy na stanowisku selekcjonera. - Ja byłbym zwolennikiem oddania kadry w ręce Adama Nawałki, który jest obecnie bez pracy, a który swego czasu pokazał, że potrafi tchnąć ducha w ten zespół - przyznał szczerze Tomasz Frankowski w rozmowie z portalem Interia.

Nie milkną echa rezygnacji Paulo Sousy z prowadzenia reprezentacji Polski. W mediach cały czas wrze, a ekspertom udzielają się ogromne emocje. Nadal nie wiadomo natomiast, co będzie dalej. Na środę Cezary Kulesza zwołał nadzwyczajne zebranie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, na którym zostanie opracowany dalszy plan działania w tej sprawie. Nowy trener zostanie jednak wybrany prawdopodobnie dopiero po Nowym Roku.

Zobacz wideo Przerażające sceny. Lekarze pokazują zmiany w czaszce Mameda Chalidowa. "Cała szczęka jest odłamana"

Kto zostanie nowym selekcjonerem? Frankowski ma swojego idealnego kandydata

Od razu po oficjalnym ogłoszeniu rezygnacji Paulo Sousy przez prezesa PZPN Cezarego Kuleszę ruszyła giełda nazwisk kandydatów do jego zastąpienia. Od samego początku pojawiały się przede wszystkim dwa nazwiska: Nawałka i Michniewicz i wydaje się, że obaj w dalszym ciągu są głównymi kandydatami na to stanowisko. Były trenera Lecha za brał już nawet głos na ten temat i powiedział krótko: "Reprezentacja ponad wszystko".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Paulo SousaBrazylijska gwiazda o Sousie. "Wielki trener. Nie wiem, co dzieje się w jego głowie"

Zwolennikiem ponownego zatrudnienia Adama Nawałki jest między innymi Tomasz Frankowski. - Reprezentacji potrzebna jest stabilizacja i spokój. Ja byłbym zwolennikiem oddania kadry w ręce Adama Nawałki, który jest obecnie bez pracy, a który swego czasu pokazał, że potrafi tchnąć ducha w ten zespół. Z tego co słyszałem, chciałby się związać z reprezentacją na mecze tylko barażowe i to byłoby najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji - przyznał obecny europoseł w rozmowie z portalem Interia.

Nawet 400 mln euro za piłkarza! Perez znów chce Nawet 400 mln euro za piłkarza! Perez znów chce "Galacticos". Potężne plany Realu

 -  Myślę, że po rozwiązaniu kontraktu z Sousą zadziała efekt szybkiej miotły i opcja z polskim trenerem będzie preferowana. Pojawiają się jeszcze nazwiska Michała Probierza, czy Czesława Michniewicza, ale ponieważ miałem okazję współpracować z wszystkimi tymi trzema trenerami, to muszę powiedzieć, że najbardziej charyzmatyczny jest Adama Nawałka. I na taką krótką umowę ja zatrudniłbym właśnie jego - dodał Frankowski. 

Więcej o: