Sensacyjny pomysł Listkiewicza. Chce duetu selekcjonerów. I to jakiego

- Widzę tandem Nawałka - Engel. Powinno się porozmawiać z Jerzym Engelem, żeby pomógł Adamowi w tym pierwszym okresie - mówił Michał Listkiewicz w Radiu Zet, wskazując kandydatów do zastąpienia Paulo Sousy.

– Na pewno nie wyrywałbym trenerów z klubu, którzy mają kontrakty i świetnie pracują. Marek Papszun i Maciej Skorża niech zostaną, zostawmy ich – mówił w środowy poranek Michał Listkiewicz.

Zobacz wideo Maria Andrejczyk: Ważniejsze są cisza i spokój, które pozwalają skupić się na najcięższej pracy

Były prezes PZPN był gościem w poranku Radia Zet. W wywiadzie z Beatą Lubecką wyraził swoją złość na Paulo Sousę. – Nie można porównywać tego z sytuacją, gdyby Sousa pojechał na Curacao, prowadził tam reprezentację i nagle powiedział, że przestało mu się podobać. To jest reprezentacja Polski – z ogromnym dorobkiem, wysoką pozycją w rankingu FIFA, piękną historią i teraźniejszością – mówił Listkiewicz.

Listkiewicz: Dziś trzeba gasić pożar

I dodał: – Wydaje mi się, że oprócz kwestii finansowej, Sousa troszkę się chyba wystraszył, bo po meczu z Węgrami zobaczył, że wahadło sympatii i opinii publicznej wychyla się w drugą stronę.

Listkiewicz stwierdził także, że jego zdaniem całe zamieszanie wokół kadry sprawi, że reprezentanci Polski będą lepiej zmotywowani w barażach do mundialu. – Zgadzam się ze Zbigniewem Bońkiem, że wkurzenie zawodników pomoże. Wyjdą na boisko w Moskwie i powiedzą: pokażemy temu Sousie, że nie jesteśmy tak słabi, jak dał do zrozumienia – mówił były prezes PZPN, który – zapytany o następcę Sousy – wskazał Adama Nawałkę. Ale nie tylko.

– Przede wszystkim Adam Nawałka. Odszedł w połowie drogi, chyba nie do końca ze swojej winy i na swoje życzenie, a miał z nią – poza nieudanym występem na mundialu w Rosji – bardzo dobre wyniki. Listkiewicz jednak dodał: – Uważam, że powinno się porozmawiać z Jerzym Engelem, żeby pomógł Adamowi w tym pierwszym okresie – przygotowaniu do baraży, bo dziś trzeba gasić pożar. Widzę tandem Nawałka-Engel.

69-letni Engel to trener, który wprowadził kadrę na mundial w Japonii i Korei Płd. w 2002 r., ale w zawodzie nie pracuje od 15 lat. Ostatnim klubem, który prowadził, był cypryjski Apoel w sezonie 2005/06. Dziś Engel występuje w roli eksperta, współpracuje m.in. z TVP Sport.  

Więcej o: