Jerzy Brzęczek coraz bliżej powrotu do ekstraklasy. Jest po spotkaniu

Coraz więcej wskazuje na to, że Jerzy Brzęczek już niebawem może wrócić na ławkę trenerską. Były selekcjoner reprezentacji Polski spotkał się w poniedziałek z władzami Jagiellonii Białystok i przedstawił im swój pomysł na prowadzenie pierwszego zespołu.

W czasie świąteczno-noworocznej przerwy w rozgrywkach ekstraklasy w Jagiellonii Białystok zwolniono trenera. Z klubem po nieco ponad sześciu miesiącach pożegnał się Ireneusz Mamrot. Obecnie trwają poszukiwania jego następcy, który byłby w stanie poprawić wyniki drużyny. Po 19 kolejkach Jagiellonia zajmuje 11. miejsce w tabeli.

Zobacz wideo Paulo Sousa o krok za poprzednimi selekcjonerami kadry. Oto liczby Portugalczyka

Wiadomości TVP o Paulo Sousie"Wiadomości" TVP o Sousie gorzej niż o opozycji. Paskowy w żywiole

Władze Jagiellonii spotkały się z Jerzym Brzęczkiem

Jednym z głównych kandydatów do przejęcia zespołu z Podlasia jest Jerzy Brzęczek, który od niemal roku jest bezrobotny. Okazuje się, że były selekcjoner reprezentacji Polski rozpoczął w poniedziałek rozmowy z klubem z Białegostoku na temat możliwego rozpoczęcia pracy.

Klub z Podlasia w ostatnich kilkudziesięciu godzinach miał kilkukrotnie kontaktować się z 50-latkiem. "Ostatecznie zaproszono go też na rozmowy do głównej siedziby, w której sam zainteresowany pojawił się w poniedziałek 27 grudnia i przedstawił plan na drużynę" - informuje "WP SportoweFakty".

Brzęczek wróci do klubowej piłki?

W gronie kandydatów do objęcia Jagiellonii wymieniano jeszcze co najmniej dwie osoby. Piotra Nowaka, którego nazwisko było nawet łączone ze stanowiskiem selekcjonera reprezentacji Polski, a także Marcina Brosza, który od końca poprzedniego sezonu pozostaje bez pracy po tym, jak zakończył pięcioletnią pracę w Górniku Zabrze.

W Portugalii piszą o decyzji Sousy. Jeden dziennikarz go broniByły prezes PZPN ostro o Sousie. "Czuję się oszukany, poniżony i wyru***ny"

Jerzy Brzęczek w przeszłości prowadził już kilka polskich klubów. Zaczynał jako asystent trenera w Polonii Bytom, a następnie samodzielnie prowadził Raków Częstochowa, Lechię Gdańsk, GKS Katowice i Wisłę Płock, zanim w lipcu 2018 roku objął drużynę narodową.

Więcej o: