Brazylijczycy znaleźli winnego klęski na mundialu. "Ty ośle. Ty głupcze"

- Osobą najbardziej odpowiedzialną za tę eliminację z mistrzostw jest trener Tite - powiedział były brazylijski piłkarz Neto po porażce Brazylii z Chorwacją w ćwierćfinale mundialu. Kilkadziesiąt minut po przegranej Tite przestał pełnić funkcję szkoleniowca reprezentacji.

Reprezentacja Brazylii pożegnała się z tegorocznymi mistrzostwami świata. "Canarinhos" przegrali po rzutach karnych z Chorwacją, choć jeszcze w 115. minucie prowadzili 1:0. Był to także ostatni mecz Tite w roli selekcjonera zespołu z Ameryki Południowej, co szkoleniowiec potwierdził na pomeczowej konferencji. To właśnie on w całej Brazylii jest uważany za jednego z głównych winnych niepowodzenia na mundialu.

Zobacz wideo Tak wygląda katarski sklep z sokołami. Przywiązane, łapane do siatek. Rozrywka bogaczy

Neto wściekły na Tite po odpadnięciu Brazylii z mundialu. "Mam tylko jeden przymiotnik. Głupi"

Po zakończeniu meczu Brazylii z Chorwacją w brazylijskiej telewizji wyemitowano program "Os donos da bola". Jednym z gości był Craque Neto, który nie krył wściekłości na porażkę swojej reprezentacji. Były piłkarz dał w studiu prawdziwe "show" i nie ukrywał nerwów. Znalazł także winnego niepowodzenia Brazylijczyków na mundialu. - Osobą najbardziej odpowiedzialną za tę eliminację z mistrzostw jest trener Tite, ze względu na swoje dziwactwa i nieodpowiedzialne działania - wypalił Neto.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- Jak nie powołać Gabigola, wziąć Daniego Alvesa i nie wystawić Neymara na wykonanie rzutu karnego. Mam tylko jeden przymiotnik: GŁUPI! - wyjaśnił były reprezentant Brazylii i dodał: - Nie zasługujesz, żeby tam być. Powinieneś był pozwolić Neymarowi wykonać rzut karny. Ty ośle. Ty głupcze.

Tite krytykowany w całym kraju. Zrezygnował

Neto nie był jedyną osobą, która skrytykowała Tite. W brazylijskich mediach zawrzało po porażce zespołu. "Brazylia nie wykorzystała szans, straciła gola w końcówce i została wyeliminowana. Marzenia Brazylijczyków o półfinale miały odcienie dramatu i zakończyło się smutkiem. Koniec ery Tite nastąpił w ćwierćfinale" - napisał jeden z portali. "Katharsis i rozczarowanie" - czytamy w "O'Globo". Więcej o brazylijskich mediach po meczu pisaliśmy --> TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.