Xavi wskazał finał MŚ 2022. Starcie tytanów

Brazylia kontra Hiszpania - taki skład finału mistrzostw świata w Katarze wytypował Xavi. Według trenera FC Barcelony te dwa zespoły mają największe szanse na walkę o końcowy triumf. Hiszpan odniósł się także do tego, kto zagra w finale Ligi Mistrzów.

Mistrzostwa świata w Katarze powoli wkraczają w decydującą fazę. We wtorek zostaną rozegrane ostatnie mecze 1/8 finału. W grze o końcowe trofeum jest już coraz mniej drużyn, a poziom rywalizacji staje się coraz wyższy. Nie dziwi też ogromne zainteresowanie mundialem wśród trenerów oraz byłych piłkarzy. Jednym z gości w ostatnich dniach w Katarze był trener FC Barcelony - Xavi Hernandez.

Zobacz wideo Polską kadrę po mundialu w Katarze czeka przebudowa. Czy z Czesławem Michniewiczem u sterów?

Xavi przewiduje finalistów. Europejsko-amerykański pojedynek

Szkoleniowiec katalońskiej drużyny przy okazji wizyty w Katarze udzielił krótkiego wywiadu hiszpańskiemu TikTokerowi Adriemu Conrerasowi, w którym m.in. wytypował finalistów najważniejszej imprezy czterolecia. Jego zdaniem dojdzie w nim do starcia gigantów. 

Zmarnowaliśmy Lewandowskiego. Na zawsze zostanie Zmarnowaliśmy Lewandowskiego. Na zawsze zostanie "niemieckim napastnikiem"

- Brazylia kontra Hiszpania - Xavi nie miał wątpliwości i tak odpowiedział na pytanie o skład finału tegorocznego mundialu. Gdyby przewidywania trenera FC Barcelony się sprawdziły, byłby to pierwszy finał od 2002 roku z udziałem Brazylijczyków. Wówczas "Canarinhos" wygrywając 2:0 z Niemcami wywalczyli tytuł. Dwa gole w finale zdobył Ronaldo. Z kolei Hiszpanie ostatni raz do finału mistrzostw świata awansowali w 2010 roku i z Xavim w składzie wygrali tytuł po zwycięstwie 1:0 z Holandią. Złotego gola w dogrywce zdobył Andres Iniesta.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Conreras zapytał również 42-latka o to, kto jego zdaniem wystąpi w maju w finale Ligi Mistrzów. Hiszpan wytypował, że będą to Bayern Monachium oraz Manchester City. Przypomnijmy, że jego FC Barcelona jest już poza rozgrywkami i wiosną będzie występowała ona w Lidze Europy.

Mateusz Morawiecki i Czesław Michniewicz"Szambo wybiło", "wstydu nie mają". Mocne komentarze ws. reprezentacji Polski i 30 mln zł

Więcej o: