Brazylijska legenda esportu uhonorowana w nietypowy sposób. Fan nazwał syna na jego cześć

Zdarzały się już przypadki nazywania dzieci na cześć znanych sportowców. Okazuje się, że w esportowy zawodnik również został tak doceniony przez jednego z fanów.

Gabriel "FalleN" Toledo to najbardziej znany brazylijski gracz CS:GO. Nie bez powodu nazywa się go "ojcem chrzestnym" brazylijskiego Counter-Strike'a. Zawodnik ma pokaźne grono wiernych fanów, a jego profile na portalach społecznościowych obserwują setki tysięcy osób. Okazuje się, że jeden z sympatyków Toledo uwielbia go do tego stopnia, iż... nazwał swojego syna na cześć gracza. 

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

"FalleN" ma wyjątkowego fana

Toledo jest aktywnym esportowym graczem od lat. Swoją karierę zaczynał jeszcze w Counter-Strike'u 1.6. To jednak jego osiągnięcia z CS:GO zapisały się w historii esportu złotymi zgłoskami. Stojąc na czele Luminosity i SK Gaming, "FalleN" zdobył dwa tytuły na Majorach w 2016 roku - do dziś pozostają to jedyne tek rangi zwycięstwa kraju.

Kolejne lata już tak udane dla Brazylijczyków nie były, lecz "FalleN" cały czas pozostawał twarzą brazylijskiego esportu. Swoją pasją zaraził tysiące młodych ludzi w swoim kraju, będąc dla nich prawdziwym wzorem i nauczycielem. Tegoroczny IEM Rio i reakcja publiczności na osobę Toledo w arenie jest na to idealnym dowodem. Brazylijczycy go po prostu uwielbiają.

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Janko 'YNk' Paunović, CS:GOEsportowa komisja popełnia kardynalne błędy. "To żart i robi więcej szkody niż pożytku"

Jeden z fanów "FalleNa" zdecydował się okazać mu szacunek i uznanie w wyjątkowo oryginalny sposób. Postanowił bowiem wybrać nick zawodnika jako jedno z imion swojego narodzonego syna - Arthura Fallena de Oliveirę Araujo. 

Toledo dowiedział się o tym kilka miesięcy po narodzinach chłopca, gdyż przyszedł on na świat w maju, kiedy to brazylijski zawodnik rywalizował na PGL Major w Antwerpii i nie za bardzo miał czas na przeglądanie wszystkich wiadomości czy innych informacji. 

Wiem, że ciąży na mnie ogromna odpowiedzialność i staram się, aby mieć równie wielkie serce. Dziękuję - idźmy naprzód, starając się być najlepszą wersją siebie dla całego świata.

Napisał "FalleN", gdy dowiedział się o istnieniu tak wyjątkowego, małego fana. Zawodnik podziękował też ojcu chłopca za taką formę uznania i życzył mu oraz dziecku wszystkiego najlepszego.

G2 Esports JankosJankos typuje, kto będzie najlepszy w Europie. Wskazał trzy zespoły

Więcej o: