Nowe wieści ws. startu Kaczmarek w sztafecie! Trener zabrał głos

Natalia Kaczmarek dała popis w finale biegu na 400 metrów, zdobywając złoty medal mistrzostw Europy i bijąc prawie 50-letni rekord Polski Ireny Szewińskiej. Dokonała tego, będąc przeziębiona. Mimo choroby biegaczka brała jeszcze pod uwagę start w sztafecie, choć zabrakło jej w półfinale. Najnowsze wieści ws. Kaczmarek mogą napawać optymizmem. Wkrótce powinna zapaść ostateczna decyzja odnośnie jej startu.

We wtorek wczesnym popołudniem polska sztafeta kobieca 4x400 pewnym krokiem weszła do wielkiego finału. Drużyna w składzie Kinga Gacka, Marika Popowicz-Drapała, Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic wygrała swój bieg półfinałowy z czasem 3:25.59. Jednak w drugim biegu wszystkie awansujące rywalki były lepsze.

Zobacz wideo Wielki bieg Natalii Kaczmarek na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Reprezentantka Polski zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów

Kaczmarek powinna pobiec w sztafecie

Po wygraniu biegu na 400 metrów Kaczmarek nie ukrywała, że ma nadzieję na występ w sztafecie i odniesienie razem z koleżankami z reprezentacji sukcesu na mistrzostwach Europy. - Mam nadzieję, że będzie też medal w sztafecie i będziemy wszystkie razem świętować - powiedziała przed kamerami TVP Sport.

Pozostałe lekkoatletki ze sztafety wprost mówiły po awansie, że w finale Kaczmarek będzie potrzebna, by walczyć o podium. I wiele wskazuje na to, że mistrzyni Europy będzie mogła wziąć udział w rywalizacji drużynowej.

Z pewnością dużo zależy od stanu zdrowia Kaczmarek, która do finału w poniedziałek przystąpiła z przeziębieniem. Na szczęście choroba nie przeszkodziła jej w triumfie i pobiciu rekordu Polski. Dzisiaj jej stan się nie pogorszył, co jest dobrym sygnałem.

Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła Kaczmarek i jej trener chcą jeszcze sprawdzić, jak będzie się czuła wieczorem i zapewne jutro rano, ale wygląda na to, że jest szansa na start w sztafecie.

- Choroba się nie pogłębiła. O jej samopoczuciu i stanie zdrowia porozmawiamy jeszcze wieczorem - powiedział trener Marek Rożej w rozmowie z TVP Sport.

Finał kobiecej sztafety 4x400 metrów w środę o godzinie 21:05.

Czy Polska sztafeta kobiet 4x400 m zdobędzie medal ME?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.