Wielki sukces Darii Pikulik! Polka z medalem mistrzostw Europy

Daria Pikulik zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Polka była jedną z faworytek do podium i nie zawiodła. Nasza kolarka wywalczyła krążek w scratchu.

Daria Pikulik to polska kolarka torowa i szosowa. Jest brązową medalistką mistrzostw świata (2020) oraz mistrzynią Europy juniorek w omnium (2015) i mistrzynią świata juniorek w wyścigu punktowym (2015). Sukcesy odniosła także w zawodach drużynowych, zdobywając z koleżankami z kadry srebro (2016) i brąz (2017) mistrzostw Europy. Pikulik od początku kariery jest zawodniczką BCM Nowatex Ziemia Darłowska, obecnie Human Powered Health.

Zobacz wideo Tak ma wyglądać sztab Santosa w Polsce. PZPN ujawnia szczegóły

Kolarstwo: Daria Pikulik z brązowym medalem mistrzostw Europy w scratchu

Daria Pikulik w Grenchen był jedną z faworytek, wśród 19 zawodniczek, które stanęły do zawodów. Od początku wyścigu Polka próbowała trzymać mocne tempo narzucone przez rywalki, ale na 10 okrążeń przed końcem wyprzedziły ją Portugalka Maria Martins i Hiszpanka Eukene Larrarte Arteaga, które zajęły dwa pierwsze miejsca. Pikulik dojechała jako trzecia, co jest dla niej jednym z największych sukcesów w karierze.

Skrócona klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1. Maria Martins (Portugalia)
  2. Eukene Larrarte Arteaga (Hiszpania)
  3. Daria Pikulik (Polska)
  4. Maike van der Duin (Holandia)
  5. Martina Fidanza (Włochy)

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Scratch to stosunkowo młoda konkurencja kolarstwa torowego. Od roku 2002 wyścigi w scratchu są dyscypliną mistrzostw świata. Polegają na jednoczesnym ściganiu się większej liczby zawodników lub zawodniczek na dystansie 40 okrążeń toru, co oznacza wyścig na 15 km u mężczyzn lub 10 km u kobiet. 

26-letnia Polka kolejny raz pokaże się w Szwajcarii już w czwartek 9 lutego. Daria Pikulik weźmie udział w wyścigach drużynowych kobiet, a dzień później wystąpi w ominium kobiet w scratchu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA