Stało się! Szymon Marciniak przyjął zaskakującą ofertę

Szymon Marciniak w ostatnim czasie zyskał sporą popularność, zwłaszcza po poprowadzeniu finału mistrzostw świata w Katarze w grudniu zeszłego roku oraz majowego finału Ligi Mistrzów. Dzięki temu stał się piłkarskim influencerem i zdobył rozpoznawalność. Teraz postanowił przyjąć zaskakującą propozycję. Już 7 października obejrzymy go w niespodziewanej roli.

Szymon Marciniak od jakiegoś czasu jest szeroko uznawany za najlepszego sędziego piłki nożnej. W ciągu ostatnich kilku miesięcy doszedł na szczyt w swoim fachu. Najpierw pod koniec ubiegłego roku poprowadził finał mistrzostw świata pomiędzy Argentyną a Francją, po którym nawet Howard Webb stwierdził, że był to "najlepszy sędziowski występ w historii mundialu". Pół roku później był także rozjemcą finału Ligi Mistrzów, w którym Manchester City ograł Inter Mediolan.

Zobacz wideo Kontrowersje po wyborze Michała Probierza! Niejednogłośna decyzja

Oficjalnie! Szymon Marciniak w roli głównej. Wystąpi z gwiazdami internetu

Bycie w centrum futbolowych wydarzeń przyniosło mu jeszcze większą popularność i rozpoznawalność już nie tylko u fanów dyscypliny, ale w całym kraju. Jego instagramowy profil śledzi już blisko sto tysięcy ludzi.

W internecie płocczanin chwali się swoimi treningami w sztukach walki, a obserwujący już wielokrotnie pytali o jego występ na gali freak fightowej. Niedawno arbiter pojawił się na jednej z nich w roli widza, ale na razie postanowił zaangażować się w to środowisko bardziej w swojej profesji. Federacja Move Federation poinformowała, że Szymon Marciniak będzie uczestnikiem drugiej edycji wydarzenia! Odbędzie się ono już 7 października.

Move Federation to impreza założona przez agencję Spotlight, która reprezentuje wielu czołowych influencerów. Wydarzenie zostało wypromowane obecnością gwiazd federacji Fame MMA - w tym Michała "Boxdela" Barona czy Wojciecha Golę. Konferencje natomiast prowadzili dziennikarz Krzysztof Stanowski z gwiazdą internetu Sylwestrem Wardęgą.

Na czym polega Move Federation? Sześć drużyn złożonych z postaci znanych z internetu rywalizuje w piłce nożnej. Mecze toczą się jednak w innowacyjny sposób. Boisko ma kształt elipsy, a bramki liczone są jedno, dwu lub trzy punktowo w zależności od efektowności trafienia. Move Federation 2 odbędzie się 7 października w Arenie Gliwice. 

Więcej o: