Były premier reaguje na galę Najmana. Mocny apel do prezydenta Dudy. "Wstyd"

Marek Belka, były premier, a obecnie europoseł IX kadencji, apeluje do prezydenta RP, Andrzeja Dudy ws. gali Marcina Najmana. "Ma pan człowieka, który lubi promować swoje miasto goszcząc imprezy ex-mafiosów" - pisze Belka na Twitterze.

Burmistrz miasta Wieluń, Paweł Okrasa doszedł do porozumienia z władzami federacji MMA-VIP i zgodził się na zorganizowanie w mieście gali MMA-VIP 4. Dogadał się z federacją, której twarzą został mianowany były szef mafii pruszkowskiej, Andrzej Zieliński, ps. "Słowik". - Mieszkańcy zyskają. W wieluńskich hotelach i restauracjach pojawią się goście. [...] Uważam, że kontrowersje wokół tej imprezy to jak burza w szklance wody - powiedział Paweł Okrasa. Wielu nie zgadza się ze słowami burmistrza.

Zobacz wideo Kto nowym trenerem reprezentacji Polski? Cezary Kulesza gościem Sport.pl LIVE

Europoseł apeluje do prezydenta RP. "Wstyd straszny"

W mediach społecznościowych za decyzje burmistrza przepraszają mieszkańcy, osoby pochodzące z Wielunia, a także politycy. W temacie wypowiedzieli się m.in. radna Wielunia - Anna Dziuba-Marzec, wojewoda łódzki - Tobiasz Bocheński czy poseł Paweł Rychlik. Wszyscy potępiają pomysł organizacji gali w mieście.

Media: Dwaj giganci w kolejce po Jana Bednarka. Zmiana pokoleniowaMedia: Dwaj giganci w kolejce po Jana Bednarka. Zmiana pokoleniowa

Do sprawy włączył się europoseł Marek Belka - przed laty premier i minister finansów. Polityk zwrócił uwagę na powiązania burmistrza Wielunia, Pawła Okrasy z Narodową Radą Rozwoju. W celu wyjaśnienia zwrócił się do samego prezydenta RP, Andrzeja Dudy.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

"Panie Prezydencie, "Słowiki" ćwierkają, że w swojej Narodowej Radzie Rozwoju ma pan człowieka, który lubi promować swoje miasto goszcząc imprezy ex-mafiosów. Pan zapytałby, czy to nie wstyd? Ja od razu odpowiem, wstyd straszny" - czytamy na Twitterze. Podkreślmy, że Narodowa Rada Rozwoju stanowi forum debaty o charakterze konsultacyjno-doradczym przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. 

Możemy potwierdzić informacje podane przez Marka Belkę. Sprawdzając członków Rady do spraw Samorządu Terytorialnego, działającej przy Narodowej Radzie Rozwoju, znajdziemy tam nazwisko Pawła Okrasy, burmistrza Wielunia. Głównymi zadaniami RST są:

  • przygotowywanie opinii i ekspertyz dla Prezydenta RP;
  • przegląd i analiza rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych dotyczących samorządu terytorialnego;
  • wspieranie działań Prezydenta związanych z realizacją inicjatyw prezydenckich dotyczących samorządu terytorialnego;
  • edukacja oraz promocja działań i inicjatyw wspierających rozwój samorządu terytorialnego

Nowa skrzynia w CS:GO jest już dostępna.Pojawiły się nowe przedmioty w CS:GO. Kosztowały tyle, co mieszkanie

Prezydent RP nie skomentował wpisu Marka Belki. Burmistrz Wielunia natomiast dodał w kontekście "Słowika": - Po odbyciu kary każdy ma prawo wrócić do społeczeństwa. Wielkim nadużyciem jest mówienie, że miasto współpracuje z byłym gangsterem. Wieluń jest miastem otwartym dla wszelkiego rodzaju imprez, pod warunkiem, że są one organizowane zgodnie z prawem. Sprawdziłem, tak właśnie jest w tym przypadku - podkreślił. Nie wiadomo, jak dalej potoczy się sprawa gali MMA-VIP 4

Więcej o: