Ogromna podwyżka dla reprezentanta Polski. Zarobi ponad dwa razy więcej

Karol Świderski już na pewno przejdzie do rozgrywek MLS. Zgłosił się po niego klub Charlotte FC. "Super Express" donosi, że Polak zarobi tam ponad dwa razy więcej niż w Salonikach.

Karol Świderski przeszedł do PAOK-u w styczniu 2019 roku za 2 mln euro z Jagiellonii Białystok. W tym czasie rozegrał 134 spotkania w greckim klubie (chociaż średnio przebywał na boisku przez ok. 50 minut), strzelając 35 goli i zaliczając 14 asyst. Dodatkowo w el. MŚ 2022 zaczął odgrywać ważniejszą rolę w reprezentacji Polski: grał w dziewięciu meczach eliminacyjnych, strzelając łącznie pięć goli (w tym jedynego w bardzo ważnym wyjazdowym spotkaniu z Albanią) i rozegrał trzy mecze na Euro 2020 (łącznie rozegrał w kadrze 14 meczów, strzelił sześć goli). To wszystko zaowocowało transferem poza Europę.

Zobacz wideo Jeden piłkarz panicznie boi się powrotu Nawałki. "Nie było zmiłuj" [Sport.pl LIVE #5]

Świderski zarobi ponad dwa razy więcej w MLS

Po Świderskiego zgłosiło się Charlotte FC. Klub z MLS zaoferowało PAOK-owi ponad 5 mln euro, a więc o trzy miliony więcej, niż Grecy wyłożyli za niego. I transakcja została już potwierdzona przez agenta piłkarza "Przeglądzie Sportowym".

Real Madryt dopiero w dogrywce pokonał Elche FC w 1/8 finału Pucharu Króla. W trakcie spotkania doszło do skandalicznej decyzji sędziego, który ukarał Toniego Kroosa za faul, którego nie było.Skandaliczne sceny w meczu Realu. Rozjuszony Kroos ruszył do sędziego [WIDEO]

"Super Express" donosi z kolei, że sam Świderski ma zyskać finansowo na zmianie klubu. Za oceanem za sezon gry ma otrzymywać 1,2 miliona euro. To ponad dwa razy więcej niż płacili mu w Grecji, gdzie jego pensja miała wynosić około pół miliona euro.

- Warunki indywidualnego kontraktu Karola z Charlotte, przede wszystkim finansowe, były już przeze mnie wynegocjowane - powiedział Mariusz Piekarski w "PS". - Karol swoimi golami i asystami dał wiele radości kibicom PAOK i jego właścicielowi. Okazał się świetnym ambasadorem polskich piłkarzy w Grecji. Teraz pora, by został "ambasadorem" Polski w USA. Jestem pewien, że znakomicie sobie poradzi - zapewnił.

24-letni Świderski w tym sezonie rozegrał 16 meczów w greckiej Superlidze, strzelił cztery gole i zaliczył asystę - ale przebywał na boisku przez zaledwie 743 minuty, w większości wypadków wchodząc z ławki rezerwowych.

Więcej o: