Tajemnicza aktualizacja FIFY. Wprowadziła dużą zmianę u bramkarzy

Gracze FIFY 22 będą musieli uzbroić się w cierpliwość i nauczyć nowego sposobu atakowania. EA Sports bowiem wprowadziło poważne zmiany dotyczące bramkarzy, których skuteczność parad spadnie lub zmaleje.

EA Sports na bieżąco reaguje na to, co dzieje się z grą FIFA 22. Tym razem producenci zabrali się za poprawianie zachowania bramkarzy. Golkiperów łatwo było pokonać, wykonując specyficzny strzał. Teraz ma być to utrudnione. Jednocześnie wprowadzono ułatwienie w strzałach z bliskiej odległości.

Zobacz wideo Historia serii FIFA - od Świerczewskiego do Mbappe

Bramkarze będą coraz lepsi

Ustalenie umiejętności bramkarskich przez EA Sports to trudny i mozolny proces. Na przestrzeni kolejnych miesięcy wprowadzane są nowe zmiany, które modyfikują styl parad bramkarzy. Zmiany nie powinny dziwić, ponieważ producent nie jest w stanie przewidzieć wszystkich scenariuszy podczas premiery gry. Z tego powodu na bieżąco zmienia niektóre zachowania wirtualnych postaci, by zrównoważyć grę.

Taka zmiana dotknie bramkarzy, którzy od najnowszej aktualizacji będą lepiej bronić, ale tylko konkretne strzały. Mowa o uderzeniach z dystansu. Zaliczają się do nich strzały z odległości około 11 metrów od bramkarza. Od teraz golkiper będzie miał większą skuteczność obron przy takich próbach. Gracze będą więc musieli częściowo zrezygnować z uderzeń z daleka, które były dotychczas skuteczne.

Robert Lewandowski i Cristiano RonaldoPoznaliśmy najlepszych piłkarzy roku FIFA 22. Brakuje jednego nazwiska

EA Sports wprowadziło jeszcze jedną zmianę, która pozytywnie wpłynie na stronę atakującą. Chodzi o strzały z bliskiej odległości, czyli około 6 metrów. W takim wypadku refleks i intuicja bramkarza zostanie zmniejszona, by zarazem zmniejszyć również skuteczność parad.

Więcej treści esportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Producenci wyjaśnili tę zmianę w prosty sposób. Chcą bowiem wynagrodzić tych graczy, którzy potrafią stworzyć sobie dogodną sytuację do strzału. Przy okazjach sam na sam bramkarze dotychczas potrafili wykonywać zbyt szybkie ruchy, co często niweczyło dobrze zaplanowany atak.

Aktualizacja weszła w życie 20 stycznia. Jest skromna, dlatego wyżej opisana zmiana mogłaby umknąć graczom.

Oleksandr 's1mple' Kostyliev podczas meczu ćwierćfinałowego PGL Major Stockholm.Znany gracz krytykuje brazylijski zespół. "Mogą wygrać jeden mecz, ale nic więcej"

Więcej o: