Najman znalazł miasto dla swojej gali. Politycy oburzeni. Burmistrz: Mieszkańcy zyskają

Federacja MMA-VIP zorganizuje swoją najbliższą galę w Wieluniu. Organizacja, której twarzą został Andrzej Zieliński, pseudonim "Słowik", otrzymała zielone światło od burmistrza. - Organizator zapłaci nam 10 tysięcy złotych. Mieszkańcy zyskają - powiedział Paweł Okrasa w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Niemal wszyscy sponsorzy i miasto Kielce wycofali się ze współpracy z MMA-VIP po tym, jak na konferencji prasowej przedstawiono nowego "bossa federacji". Okazało się, że twarzą organizacji został "Słowik", czyli przed laty jeden z szefów mafii pruszkowskiej. Od tego czasu władze federacji szukały nowego miejsca, w którym gala zostanie zorganizowana i jak się okazuje znalazły.

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Politycy sprzeciwiają się organizacji gali Marcina Najmana. "Idiotyczny pomysł"

Gala odbędzie się w Wieluniu mimo niezadowolenia opinii publicznej. Radna Wielunia, Anna Dziuba-Marzec skierowała do burmistrza interpelację, w której zwróciła się o wytłumaczenie podjętej decyzji, wyrażając jednocześnie swój sprzeciw. Podobne stanowisko zajął wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński. "Idiotyczny pomysł, który okryje wstydem Wieluń. Panu burmistrzowi ten pomysł należy odradzić. Będziemy bacznie przyglądać się wszelkim działaniom dotyczącym planowanej gali" - czytamy na Twitterze.

Real Madryt dopiero w dogrywce pokonał Elche FC w 1/8 finału Pucharu Króla. W trakcie spotkania doszło do skandalicznej decyzji sędziego, który ukarał Toniego Kroosa za faul, którego nie było.Skandaliczne sceny w meczu Realu. Rozjuszony Kroos ruszył do sędziego [WIDEO]

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

"Jest to niedopuszczalna, świadoma próba legalizacji półświatka odpowiedzialnego za tragedie i nieszczęścia Polaków - handel żywym towarem, handel narkotykami, ściąganie haraczy, bestialskie morderstwa, głębokie przestępstwa i patologie, za które odpowiedzialny Andrzej Z. pseudonim, 'Słowik' ma być twarzą skandalicznego wydarzenia. Wizerunek Miasta Pokoju i Pojednania budowanego przez dziesięciolecia został zburzony przez niedopuszczalną decyzję burmistrza Pawła Okrasy" - napisał z kolei Paweł Rychlik, poseł z Wielunia.

MMA-VIP 4 w Wieluniu. Burmistrz tłumaczy decyzję. "Mieszkańcy zyskają"

MMA-VIP już oficjalnie poinformowało, że najbliższe wydarzenie odbędzie się w Wieluniu. Burmistrz Paweł Okrasa tłumaczy podjęcie takiej decyzji środkami finansowymi, jakie organizator przekaże miastu: 10 tysięcy złotych. - Mieszkańcy zyskają. W wieluńskich hotelach i restauracjach pojawią się goście. [...] Uważam, że kontrowersje wokół tej imprezy to jak burza w szklance wody. Mam wrażenie, że Najman i Stanowski specjalnie ją nakręcają i mają wspólny cel: wywołanie zainteresowania - tłumaczył cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Marcin Najman, tłumacząc swoją decyzję o wyborze "Słowika", byłego gangstera, jako twarzy MMA-VIP wielokrotnie mówił, że Andrzej Z. odbył już swoją karę więzienia, dlatego sprawy z przeszłości powinny zostać zapomniane. Powoływał się przy tym na Jana Pawła II czy Jezusa Chrystusa. Podobne stanowisko zajął Okrasa. 

Gigantyczna sensacja w PNA. Blamaż obrońców tytułu. Gigantyczna sensacja w PNA. Blamaż obrońców tytułu. "Totalna porażka"

- Po odbyciu kary każdy ma prawo wrócić do społeczeństwa. Wielkim nadużyciem jest mówienie, że miasto współpracuje z byłym gangsterem. Wieluń jest miastem otwartym dla wszelkiego rodzaju imprez, pod warunkiem, że są one organizowane zgodnie z prawem. Sprawdziłem, tak właśnie jest w tym przypadku - podkreślił. Nie wiadomo, jak dalej potoczy się sprawa gali MMA-VIP 4. 

Więcej o: