Jest propozycja i data warunkowego otwarcia siłowni. "Być albo nie być" branży fitness

We wtorek odbyło się posiedzenie sejmowej komisji sportu. Dyskutowano o możliwości otwarcia siłowni i klubów fitness. Prezes Polskiej Federacji Fitness, Tomasz Napiórkowski alarmuje, że to "być albo nie być" dla branży.

- Branża fitness doszła do ściany. Jesteśmy w takiej sytuacji, że 1600 punktów musiało otworzyć się w sobotę, niedzielę i poniedziałek, a kolejne otwierać się będą w najbliższych dniach. Akcja nakręca się coraz mocniej i szybciej. Specjalnie nie opublikowaliśmy listy otwierających się punktów, by nie ułatwiać zadania służbom odpowiedzialnym za kontrolę - mówił na początku lutego Napiórkowski w rozmowie ze Sport.pl - Tylko w trakcie drugiego lockdownu branża fitness straciła około 2,3 miliarda złotych. Z tarczy PFR, która obejmuje tylko 15 procent branży, otrzymamy niecałe 380 milionów złotych. Z tarczy 6.0, która obejmuje 85 procent branży, dostaniemy około 46 milionów złotych – wyliczał.

Zobacz wideo Trening z gumą. 7 ćwiczeń wyszczuplających nogi

Mimo tego rząd pozostaje na swoim stanowisku. Kilka dni temu w rozmowie z Radiem Wrocław rzecznik rządu, Piotr Mueller, oświadczył, że branża fitness i gastronomia nadal muszą czekać na otwarcie. - Niestety, nie możemy w tej chwili podjąć decyzji o tym, żeby otworzyć restauracje czy branżę fitness. Nie chcemy popełnić błędów innych krajów, gdzie zbyt szerokie otwarcie gospodarki doprowadziło do rekordowego przyrostu zakażeń – powiedział.

Co za zwrot w AO! Liderka rankingu wyeliminowana. Muchova myślała, że zemdlejeCo za zwrot w AO! Liderka rankingu wyeliminowana. Muchova myślała, że zemdleje

Otwarcie siłowni od 11 marca?

Na wtorkowym posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Tomasz Napiórkowski po raz kolejny zaapelował o kompromis. Zaproponował warunkowe otwarcie siłowni i klubów fitness w reżimie sanitarnym od 11 marca na dwa tygodnie. Zasugerował także, aby siłownie i kluby były dostępne dla ozdrowieńców i osób zaszczepionych, a zajęcia mogłyby odbywać się w grupach.

- Musimy poczekać, bo czuję przez skórę, że przed nami jest trzecia fala – powiedział wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Wyraził też obawy, że ani siłownie, ani klienci nie przestrzegaliby nowych zasad, zważywszy m.in. na niewielkie odległości między ćwiczącymi. Główny inspektor sanitarny, Krzysztof Saczka, dodał, że osoby ćwiczące nie miałyby na sobie maseczek, co przy wysiłku trwającym około godziny może spowodować wzrost zachorowań.

Pique kłóci się z GriezmannemPique nie wytrzymał. Mikrofony wszystko nagrały. Awantura piłkarzy Barcelony

Wkrótce mają odbyć się kolejne rozmowy. Przedstawiciele branży fitness mają spotkać się z Radą Medyczną przy premierze.

Więcej o: