Kolejne informacje ws. siłowni i klubów fitness. Rzecznik rządu: Niestety

Piotr Mueller w rozmowie z Radiem Wrocław odniósł się do sprawy otwarcia klubów fitness i siłowni. Rzecznik rządu nie ma dobrych wiadomości dla przedsiębiorców i klientów.

Z powodu obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa nadal zamknięte pozostają siłownie i kluby fitness. Przedstawiciele branży wielokrotnie apelowali do rządu, aby pozwolono im działać w reżimie sanitarnym, jednak na razie bez powodzenia. Rząd luzuje niektóre z obostrzeń, jednak branża fitness nadal musi czekać na otwarcie. To samo dotyczy branży gastronomicznej.

Zobacz wideo Trening z gumą. 7 ćwiczeń wyszczuplających nogi

- Niestety, nie możemy w tej chwili podjąć decyzji o tym, żeby otworzyć restauracje czy branżę fitness. Nie chcemy popełnić błędów innych krajów, gdzie zbyt szerokie otwarcie gospodarki doprowadziło do rekordowego przyrostu zakażeń – powiedział Mueller. Jako przykład podał Portugalię, gdzie zbyt szybkie otwarcie gastronomii spowodowało duży przyrost zachorowań.

Lewandowski na treningu pokazał sztuczkęLewandowski zaszalał na treningu Bayernu. "To zupełnie inny poziom" [WIDEO]

Rzecznik rządu przypomniał, że branża fitness jest chroniona przez tarczę finansową. Właściciele siłowni mogą ubiegać się o pomoc – W tej chwili Polski Fundusz Rozwoju wypłaca codziennie kolejne dziesiątki, a nawet setki milionów złotych pomocy finansowej dla tych branż. Nie możemy jeszcze podjąć decyzji o tym, żeby dokonać otwarcia – przypomniał Mueller.

"Branża doszła do ściany"

Mimo obostrzeń wiele siłowni otworzyło się od początku lutego. – Branża fitness doszła do ściany. Jesteśmy w takiej sytuacji, że 1600 punktów musiało otworzyć się w sobotę, niedzielę i poniedziałek, a kolejne otwierać się będą w najbliższych dniach. Akcja nakręca się coraz mocniej i szybciej. Specjalnie nie opublikowaliśmy listy otwierających się punktów, by nie ułatwiać zadania służbom odpowiedzialnym za kontrolę – mówił na początku lutego w rozmowie ze Sport.pl Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness.

Więcej o: