Jest nowa decyzja ws. siłowni i basenów. "Idziemy za radą epidemiologów"

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w sobotę luzowanie obostrzeń związanych z pandemią. Nie dotyczy to jednak siłowni i basenów.

W sobotę rano premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na konferencji prasowej. Przekazał nowe informacje w sprawie obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. Premier zapowiedział luzowanie ograniczeń, ale dotyczyć to ma tylko galerii handlowych i sklepów meblowych. Będą na nowo otwarte od 28 listopada w ścisłym reżimie sanitarnym.

Zobacz wideo Fenomenalny gol w Bundeslidze! "Powinien liczyć się za dwa"

Branża fitness nadal zamknięta

Z kolei kluby fitness, siłownie i baseny pozostaną zamknięte do 27 grudnia. - Idziemy za radą epidemiologów i zdecydowaliśmy się pozostawić zamknięte te obiekty również w okresie świątecznym - tłumaczył Morawiecki. Podobnie ma być również z branżą gastronomiczną. 

"Ich podejście do pandemii jest aż przesadne". Iga Świątek wyląduje w antycovidowej bańce

Od 17 października z basenów czy siłowni mogą korzystać tylko sportowcy w ramach przygotowań do zawodów sportowych. Od 24 października cały kraj został objęty czerwoną strefą i kibice nie są wpuszczani na żadne imprezy sportowe.

Niewypał transferowy Realu Madryt. Niewypał transferowy Realu Madryt. "Świetny piłkarz, ale pierwszy ucieka z szatni"

Osoby uprawiające amatorsko jazdę na rowerze czy bieganie muszą korzystać z masek na nos i usta. Nie dotyczy to tych, którzy przebywają w parkach, lasach czy na plaży.

Więcej o: