Zhang: Joanna Jędrzejczyk płakała całymi godzinami. Powiedziała coś, co mnie poruszyło

Weili Zhang zdradziła, o czym rozmawiała z Joanną Jędrzejczyk w szpitalu po UFC 248. Choć przed walką różnie się układało między zawodniczkami, to te 25 minut spędzonych wspólnie w klatce pozwoliło na to, by obie panie zaczęły okazywać sobie szacunek i empatię.

Joannę Jędrzejczyk i Weili Zhang dzieliły nie tylko oktagon - jak się okazuje, po gali wylądowały we wspólnej sali szpitalnej, oddzielone jedynie zasłonką. Obie zawodniczki trafiły na badania po walce. Nie brały udziału w konferencji prasowej, nie udzielały wywiadów. Pięciorundowa wojna stoczona w klatce spowodowała u obu spore obrażenia i istniało ryzyko, że mogą one być groźne dla ich zdrowia i życia.

Zobacz wideo Jędrzejczyk - Zhang to był najlepszy pojedynek w historii?

Na szczęście po kilku godzinach i całej serii badań panie zostały wypisane ze szpitala. Dzięki nagraniu zamieszonemu na Youtubie wiemy, o czym rozmawiały Jędrzejczyk i Zhang w sali szpitalnej. 

Weili Zhang o łzach Joanny Jędrzejczyk w szpitalu

- Po walce wpadłam na Joannę w szpitalu. Przywieziono mnie wcześniej niż ją. Pomiędzy nami była jedynie zasłonka. Joanna całymi godzinami płakała. Bardzo jej współczułam. Chciałam ją jakoś pocieszyć, ale nie pozwalała mi na to bariera językowa. Jedyne, co mogłam jej powiedzieć, to: "Dobra robota, zrobiłaś świetną robotę. Jesteś bardzo utalentowana". Było mi przykro z jej powodu, mimo że przed walką okazywała mi brak szacunku. W tamtej chwili jednak, po walce, widząc ją zranioną i smutną, czułam, że jest mi jej szkoda - przyznała Chinka.

- Gdy Polka wychodziła, powiedziała coś, co mnie bardzo mocno poruszyło: "Broń dalej tytułu, będę cię obserwować. Przed tobą ciężka i trudna droga. Rób dalej świetną robotę!". W tym momencie prawie się popłakałam i pomyślałam sobie: "Taka właśnie powinna być wojowniczka MMA".

Joanna Jędrzejczyk o Weili Zhang: Jest bardzo twardą s***

Również Jędrzejczyk z szacunkiem wypowiedziała się o Zhang w jednym z nielicznych wywiadów udzielonych po walce. - Ona jest bardzo twardą s***. I mówię tutaj w pozytywnym znaczeniu. Jest bardzo twardym przeciwnikiem. Ma twardy charakter i nie poddaje się. My, Polacy, jesteśmy tacy sami. Walczymy do końca. Powiedziałam podczas ważenia, że to będzie najlepsza walka w historii kategorii słomkowej UFC. Co więcej, była to jedna z najlepszych walk w historii UFC - dodała Polka.

Więcej informacji o sportach walki na portalu Inthecage.pl.

Więcej o: