Ryszard Czarnecki był na trybunach Polska - Francja. Dlaczego?! "Uprzejmie informuję"

Ryszard Czarnecki pojawił się na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Według informacji WP SportoweFakty europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest tam w roli przedstawiciela Polskiego Komitetu Olimpijskiego, choć rzecznik PZPS zaprzecza, a polityk nie chce udzielać szczegółowych informacji.

Dość kontrowersyjna wydaje się być obecność Ryszarda Czarneckiego na trybunach sportowych wydarzeń podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Polityka PiS widziano m.in. podczas starty polskich lekkoatletów oraz na ćwierćfinałowym meczu reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn. Portal WP SportoweFakty donosi, że Czarnecki wylądował w Tokio w niedzielę "mimo, że oficjalnie igrzyska są zamknięte dla kibiców". 

Zobacz wideo "Patryk Dobek ma gaz i chłodną głowę. Medal jest realny"

Dowodem na obecność Ryszarda Czarneckiego na wydarzeniach olimpijskich z udziałem Polaków są zdjęcia, które opublikowano w mediach społecznościowych. Europoseł ma co prawda na sobie maseczkę ochronną, jednak nie utrudnia to szczególnie uzgodnienia jego tożsamości. Dodajmy także, że nie wiadomo w jakiej konkretnie roli polityk przebywa na IO w Tokio

Ryszard Czarnecki na igrzyskach olimpijskich w Tokio? "To wiedza powszechna" i koniec

Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański zaprzeczył jakoby Czarnecki był członkiem delegacji związku siatkarskiego. Problemem opisanym przez SportoweFakty zajął się sam zainteresowany. - Uprzejmie informuję, że na Igrzyskach Olimpijskich jestem jako członek Prezydium Zarządu PKOL, wraz z innymi członkami władz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Członkiem Zarządu PKOL jestem od 2016 roku, członkiem Prezydium od 2017. To wiedza powszechna. Jestem w Tokio na sierpniowej części igrzysk - napisał portalowi europoseł PiS. Czarnecki nie chciał odpowiedzieć natomiast na pytanie, jaki konkretnie jest jego zakres obowiązków w Tokio. 

Polscy siatkarze krytykowani za zachowanie. Polscy siatkarze krytykowani za zachowanie. "To było słabe. Wielki problem"

Reprezentacja Polski w siatkówce przegrała piąty ćwierćfinał na igrzyskach olimpijskich z rzędu. Podczas tegorocznej imprezy lepsi od zespołu Vitala Heynena okazali się Francuzi, którzy pokonali naszych kadrowiczów 3:2. W walce o wielki finał zagrają z Argentyną.  

Więcej o: