Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dyrektor sportowy Wisły Kraków wyjaśnił, dlaczego meczem z Napoli klub świętuje jubileusz

- Dla nas ten mecz jest świetną okazją, aby zagrać przeciwko klasowej drużynie. Szukaliśmy czołowego europejskiego klubu, który w mniejszym lub większym stopniu jest związany z Polską - powiedział Tomasz Pasieczny, dyrektor sportowy Wisły Kraków w rozmowie z portalem Calcio Napoli 24 Live.

Wisła Kraków ogłosiła w czwartek 22 lipca, że jej rywalem w meczu jubileuszowym na 115-lecie powstania klubu będzie włoskie Napoli. Biała Gwiazda podjęła taką decyzję ze względu na to, że zaplanowane spotkanie z Borussią Dortmund nie odbędzie się w przewidzianym terminie. Napoli najprawdopodobniej przyleci z dwoma Polakami: Piotrem Zielińskim oraz Hubertem Idasiakiem.

Zobacz wideo Ponad 230 mln dla polskich klubów! "To jeden z najtrudniejszych sezonów w historii" [Studio Biznes]

Dyrektor sportowy tłumaczy, dlaczego Napoli zagra z Wisłą na 115-lecie klubu. "Szukaliśmy klubu powiązanego z Polską"

Dyrektor sportowy Wisły Kraków Tomasz Pasieczny udzielił wywiadu portalowi Calcio Napoli 24 Live, w którym wypowiedział się na temat zbliżającego się meczu z Napoli. Były skaut Arsenalu zdradził, dlaczego to właśnie drużynę spod Wezuwiusza wybrała Wisła. "Dla nas ten mecz jest świetną okazją, aby zagrać przeciwko klasowej drużynie. Szukaliśmy czołowego europejskiego klubu, który w mniejszym lub większym stopniu jest związany z Polską, stąd wybór Napoli. Rozpoczęliśmy budowę nowego projektu i ten mecz pomoże nam zobaczyć, w jakim jesteśmy miejscu" – powiedział.

Pasieczny został też zapytany, jaki zawodnik mógłby trafić do Napoli w przyszłości. Dyrektor wybrał zawodnika, który ze względu na uraz nie wystąpi w meczu z dwukrotnym mistrzem Włoch. "Myślę, że takim zawodnikiem może być Patryk Plewka z rocznika 2000. Ponadto mamy kilku młodych piłkarzy i mamy nadzieję, że będą grać na wysokim poziomie w przyszłości i teraz pokażą się z dobrej strony" – dodał dyrektor sportowy.

Spotkanie pomiędzy Wisłą Kraków a Napoli odbędzie się w środę 4 sierpnia o godzinie 18:00 w Krakowie. Mecz będzie transmitowany na antenie Polsatu Sport i Super Polsatu.

Więcej o: