Kowalczyk pisze do Świątek. "Mnie na pierwszych igrzyskach skuter zabrał z trasy"

Iga Świątek nie występuje już w turnieju singlistek na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Reakcja Polki po przegranym meczu z Paulą Badosą wywołała sporo szumu w mediach społecznościowych. Tenisistka z Raszyna odpowiedziała na wpis Justyny Kowalczyk-Tekieli na Twitterze.

Iga Świątek zakończyła rywalizację w turnieju singlistek na igrzyskach olimpijskich na drugiej rundzie. Polka przegrała w dwóch setach z Hiszpanką Paulą Badosą 3:6, 6:7. Ósma rakieta światowego rankingu po zakończeniu spotkania przez kilka minut płakała na korcie i długo nie mogła pogodzić się z porażką

Zobacz wideo "Iga Świątek nie wstydziła się łez. Było widać smutek"

Iga Świątek odpowiedziała na wpis Justyny Kowalczyk-Tekieli. "Bardzo dziękuję, Mistrzyni"

Tuż po zakończeniu spotkania między Świątek a Badosą całą sytuację ze zwyciężczynią zeszłorocznego Rolanda Garrosa za pośrednictwem Twittera skomentowała Justyna Kowalczyk-Tekieli, multimedalistka igrzysk olimpijskich. "Te łzy przyniosą w przyszłości sporo radości, zobaczysz" – napisała była biegaczka narciarska.

Iga Świątek odniosła się do komentarza Justyny Kowalczyk-Tekieli trzy dni później. Tenisistka nie ukrywała, że takie słowa otuchy od czterokrotnej zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich wiele dla niej znaczą. "Bardzo dziękuję, Mistrzyni. To bardzo wiele dla mnie znaczy. Żałuję, że przy okazji spotkania nie miałyśmy okazji porozmawiać o tym, jak specyficzne są igrzyska. Może następnym razem?" – zapytała Polka.

"Mnie na pierwszych igrzyskach skuter zabrał z trasy po utracie przytomności na koronnym dystansie. A później było tylko piękniej! Każdy oddany sportowiec płaci frycowe, to przecież całe nasze życie, emocje muszą być wielkie. Trzymam kciuki nieprzerwanie!" - odpowiedziała Kowalczyk-Tekieli.

Iga Świątek oraz Łukasz Kubot będą rywalizować o półfinał miksta w czwartek 29 lipca około godziny 14:00. Rywalami Polaków będą Rosjanie - Jelena Wiesnina oraz Asłan Karacjew. Transmisja meczu będzie dostępna na kanałach TVP Sport i Eurosport 1 oraz online na sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport. Relacja na żywo zostanie poprowadzona na portalu Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: