Szymon Marciniak dostał ofertę nie do odrzucenia. Fortuna dla Polaka

Szymon Marciniak dalej pozostaje w gronie arbitrów, którzy mogą poprowadzić finał Euro 2024. W międzyczasie pojawiają się jednak sensacyjne informacje, że polski sędzia otrzymał kosmiczną ofertę, by sędziować mecze w zagranicznej lidze. Doniesienia przekazuje były włoski sędzia Giampaolo Calvarese i twierdzi, że na Polaka czekają ogromne pieniądze.

Szymon Marciniak i jego zespół nadal przebywają w Niemczech, ale nie posędziują półfinałów Euro 2024. Polacy wskazywani są więc w ścisłym gronie kandydatów do pracy przy finale turnieju i prawdopodobnie tuż po półfinałach poznamy decyzję UEFA. W międzyczasie jeden z najlepszych arbitrów świata łączony jest z sensacyjnym "transferem". 

Zobacz wideo Iga Świątek: Tata na siłę zabierał nas na treningi [Fragment rozmowy z 2018 roku]

Sensacyjny transfer Szymona Marciniaka? Gigantyczne pieniądze na stole

W oczekiwaniu na ewentualny przydział do finału Euro 2024 pojawiają się informację, że Szymon Marciniak może zostać gwiazdą na innym kontynencie. Były sędzia Serie A Giampaolo Calvarese, który często komentuje m.in. kontrowersje w meczach, czy przekazuje informacje na temat sędziów, twierdzi, że Polak lada moment może zacząć sędziować mecze w Arabii Saudyjskiej. 

"Marciniak, z niecierpliwością oczekując, czy zostanie nominowany do finału Euro 2024, może za kilka miesięcy przenieść się do Arabii Saudyjskiej" - czytamy we wpisie byłego sędziego w serwisie Instagram. Dalej dowiadujemy się więcej szczegółów. 

"Polak przez najbliższe trzy lata będzie sędziował w Saudi Pro League, zdobywając niesamowite pieniądze. Mówi się o kwocie przekraczającej milion euro" - dodaje Włoch. Calvarese nie powołuje się na żadne źródło, a więc najwyraźniej jest to zdobyta przez niego informacja. 

Już jesienią media przekazywały podobne informacje i wówczas oferty dla Marciniaka od Saudyjczyków miały sięgać również miliona euro za sezon. To prawdopodobnie ponad trzy razy więcej, niż polski sędzia zarabia obecnie w ekstraklasie, rozgrywkach międzynarodowych i na wielkich turniejach. 

Tylko w tym sezonie Szymon Marciniak prowadził jedno spotkanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Rok wcześniej oglądaliśmy go również w Arabii Saudyjskiej, Egipcie i Grecji. Nie wiadomo, czy obecna oferta od saudyjskich przedstawicieli zakłada "wykupienie" Polaka na wyłączność, czy jednak mógłby on prowadzić także mecze ekstraklasy, czy Ligi Mistrzów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.