Niemcy grzmią przed hitem 1/8 finału. "Skandal". Anglicy odpowiadają

Reprezentacja Niemiec jest wściekła po tym, jak UEFA zakazała treningów na Wembley przed hitowym starciem 1/8 finału z Anglią w mistrzostwach Europy. Powodem był ulewny deszcz, który sprawił, że murawa mogłaby nie nadawać się do użytku w przypadku odbycia na niej treningów.

We wtorek 29 czerwca o godz. 18:00 Anglia zmierzy się w Londynie z Niemcami w jednym z najciekawszych spotkań fazy pucharowej na Euro 2020. Na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem starcia wybuchła afera.

Zobacz wideo Duńczycy też zmienili trenera przed Euro 2020. Tak to się właśnie robi

Hungary Netherlands Czech Republic Euro 2020 SoccerZrozpaczona Holandia porównuje się do innej ekipy z Euro 2020. "To nie jest prawdziwy kraj"

Wściekły Loew po decyzji UEFA dot. zakazu treningów na Wembley. "Zakłócenie konkurencji"

Najpierw gazeta "Bild" napisała, że skandalem jest sam fakt, że reprezentacja Niemiec nie może trenować na Wembley, a całą winę zrzuciła na UEFA, która wszystkim zespołom zabroniła przeprowadzania treningów na drugim największym obiekcie w Europie, aby stan murawy nie uległ pogorszeniu.

Wściekły z powodu decyzji UEFA był selekcjoner reprezentacji Niemiec, Joachim Loew, ponieważ jego kadra w poniedziałek musi odbyć jeszcze jeden trening w Herzogenaurauch w Niemczech przed odlotem do Londynu na mecz. Niemieckie media posunęły się krok dalej. Według nich brak treningów na Wembley faworyzuje Anglię, która rozegrała tam wszystkie mecze grupowe.

"Zawodnicy obu drużyn muszą doświadczyć aury stadionu, zapachu szatni czy stanu murawy" aby znaleźć się w podobnym położeniu do Anglii, zanim wyjdą na spotkanie" - grzmi "Bild", który nazywa całą sytuację "zakłóceniem konkurencji".

Na ten komentarz postanowiła odpowiedzieć angielska prasa, która wyśmiała zarzuty strony niemieckiej. "Daily Mirror" napisał, że reprezentacja Niemiec chciałaby mieć dodatkowe przywileje w porównaniu do innych zespołów i właśnie to byłoby zwiastunem nieczystego zachowania.

Anglia liczy na atut własnego stadionu, który pozwoli jej wygrać z Niemcami, z którymi mają kiepski bilans na wielkich turniejach. Na Euro 1996 Anglia przegrała ze swoim odwiecznym rywalem w półfinale po serii rzutów karnych (po 90 minutach i dogrywce był remis 1:1). Jedenastki nie wykorzystał wówczas Gareth Southgate, aktualny selekcjoner Anglii.

Hungary Netherlands Czech Republic Euro 2020 SoccerHolandia przegrywa, Hiszpania w euforii. "Marca": Ten, kto pluje w niebo, sam siebie opluwa

Może być to ostatni mecz dla Joachima Loewa po 15 latach w roli selekcjonera reprezentacji Niemiec. Po Euro 2020 kadrę przejmie Hansi Flick. W 1/8 finału na Wembley rozegrano już jeden mecz pomiędzy Włochami, a Austrią. Obie drużyny nie mogły również trenować na tym stadionie, ale nie robiły z tego żadnego problemu.

Więcej o: