Reprezentacja Polski przeszła do historii w trakcie Euro 2020. Szkoda, że takiej

Reprezentacja Polski zakończyła Euro 2020 już w fazie grupowej. Na dodatek, w żadnym z tych spotkań biało-czerwoni nie prowadzili, co jest niechlubnym rekordem polskiej piłki na wielkich turniejach.

Polska kadra zakończyła mistrzostwa Europy na 21. miejscu i wyprzedziła tylko Macedonię Północną, Turcję oraz Szkocję. W grupie E biało-czerwoni przegrali ze Słowacją (1:2) oraz Szwecją (2:3) i zremisowali z Hiszpanią (1:1). Kadra prowadzona przez Paulo Sousę miała szansę na grę w 1/8 finału Euro 2020, natomiast musiała wygrać w ostatnim meczu z drużyną, którą prowadzi Janne Andersson. Ostatecznie to się nie udało.

Tak źle na wielkiej imprezie jeszcze nie było. Polacy nie prowadzili ani przez minutę

Reprezentacja Polski ustanowiła nowy rekord podczas mistrzostw Europy, niestety negatywny. Biało-czerwoni w każdym z trzech spotkań byli zmuszeni gonić wynik i nie prowadzili ani przez moment. Ta sytuacja zdarzyła się Polakom po raz pierwszy w historii występów na mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy.

Gdyby tego było mało, kadra prowadzona przez Paulo Sousę przegrywała przez 153 minuty fazy grupowej, co daje aż 57 proc. rozegranego czasu w trzech meczach. W żadnym innym turnieju, czy to rangi Euro, czy mundialu, nie było takiej sytuacji, żeby tak długo reprezentacja Polski odrabiała straty. Dla porównania – pod względem minut, w których dana reprezentacja przegrywała, gorzej od Polski wygląda tylko Turcja oraz Niemcy, które goniły wynik przez odpowiednio 179 i 161 minut. Kadra prowadzona przez Joachima Loewa jest swego rodzaju fenomenem, bo mimo takiego wyniku zdołała awansować do fazy pucharowej, gdzie zagra z Anglią.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.