Kolejna drużyna awansowała do 1/8 finału Euro 2020 z 3. miejsca! Dramat Słowacji

Poznaliśmy kolejną drużynę, która awansowała do 1/8 finału Euro 2020 po zajęciu trzeciego miejsca w grupie. Dzięki wynikom w grupie E do kolejnej fazy turnieju awansowała Ukraina.

Trwa trzecia kolejka fazy grupowej Euro 2020. Do rozegrania pozostały tylko dwa mecze grupy F. Po meczach Szwecja - Polska oraz Hiszpania - Słowacją poznaliśmy kolejną drużynę z trzeciego miejsca, która zagra w 1/8 finału turnieju.

Zobacz wideo "Uwodzi kibiców reprezentacji Szwecji. Polacy będą mieli z nim problem"

Euro 2020. Ukraina z awansem z trzeciego miejsca. Pozostaje jedna niewiadoma 

Pierwszym zespołem, który zapewnił sobie awans do 1/8 finału po zajęciu trzeciego miejsca w swojej grupie była Szwajcaria. Ekipa prowadzona przez Vladimira Petkovicia zremisowała 1:1 z Walią, przegrała 0:3 z Włochami i wygrała 3:1 z Turcją. We wtorek do tego grona dołączyła reprezentacja Czech, która również zgromadziła cztery punkty w fazie grupowej (2:0 ze Szkocją, 1:1 z Chorwacją, 0:1 z Anglią). 

W meczach rozgrywanych w środę o godzinie 18:00 Szwecja wygrała 3:2 z Polską, natomiast Hiszpania pokonała 5:0 Słowację. Sytuacja w grupie E na koniec fazy grupowej kształtuje się następująco:

  1. Szwecja - 7 punktów, bramki: 4:2
  2. Hiszpania - 5 punktów, bramki 6:1
  3. Słowacja - 3 punkty, bramki 2:7
  4. Polska - 1 punkt, bramki 4:6
 

W związku z tym to reprezentacja Słowacji jest brana do klasyfikacji trzecich miejsc. W tym momencie nasi południowi sąsiedzi zajmują w niej ostatnie szóste miejsce. Wysoka porażka z Hiszpanią sprawiła, że Słowacy mają gorszy bilans bramkowy od Ukrainy oraz Finlandii, czyli innych zespołów, które mają trzy punkty na koncie. Tym samym Słowacy stracili szanse na awans do kolejnej rundy. W związku z tym kolejnym zespołem z trzeciego miejsca pewnym udziału w 1/8 finału Euro 2020 jest Ukraina. 

W tym momencie jedyną niewiadomą pozostaje to, czy w 1/8 finału turnieju zagra trzecia w tabeli grupy C Finlandia (3 punkty, bilans bramkowy 1:3) czy któryś z zespołów z grupy F. W tym momencie trzecim zespołem tej grupy jest Portugalia (3 punkty, bilans bramkowy 5:4). Aby Finowie mogli się cieszyć z awansu do kolejnej rundy turnieju, niezbędna jest porażka Portugalczyków co najmniej trzema bramkami lub wygrana Węgier. 

Euro 2020. Klasyfikacja trzecich miejsc: 

  1. Czechy - 3 mecze - 4 punkty - bramki 3:2
  2. Szwajcaria - 3 mecze - 4 punkty - bramki 4:5
  3. Portugalia - 2 mecze - 3 punkty - bramki 5:4
  4. Ukraina - 3 mecze - 3 punkty - bramki 4:5
  5. Finlandia - 3 mecze - 3 punkty - bramki 1:3
  6. Słowacja - 3 mecze - 3 punkty - bramki 2:7

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>

Więcej o: